نکاتی در مورد بهداشت و ایمنی در محل کار در زمینه ویروس کرونا و کووید-۱۹

اشتراک گذاری

کووید19 و ویروس کرونا در درجه اول از طریق قطرات تنفسی یا تماس با سطوح آلوده گسترش می یابد. قرار گرفتن در معرض در محل کار ، هنگام رفتن به محل کار ، در طول مسافرت مرتبط با کار به محلی با انتقال اجتماع محلی و همچنین در مسیر حرکت و رفتن از محل کار.

خطر قرار گرفتن در معرض COVID-19 در محیط کار بستگی به احتمال قرار گرفتن در فاصله۱ متر دیگران ، در تماس مکرر فیزیکی با افرادی که ممکن است به COVID-19 آلوده باشند ، و از طریق تماس با سطوح و اشیاء آلوده است.

مدیران با حمایت از یک مشاور بهداشت و ایمنی شغلی باید ارزیابی های سریع خطر را انجام دهند تا احتمال بروز خطر در معرض خطر را تعیین کنند تا اقدامات پیشگیرانه را عملی کنند. این کار باید برای هر محیط کار خاص و هر کار انجام شود.

 خطر مواجهه کم

مشاغل یا کار بدون تماس مکرر ، نزدیک با عموم و سایر افراد. کارگران این گروه حداقل ارتباط شغلی با مردم و سایر همکاران را دارند. نمونه هایی از این قبیل مشاغل ممکن است شامل کارگران از راه دور (به عنوان مثال ، کار از خانه) ، کارمندان دفتری بدون تماس نزدیک مکرر با دیگران و کارگرانی که از راه دور سرویس می دهند.

خطر مواجهه متوسط

مشاغل یا کارهایی با تماس نزدیک ، مکرر با عموم مردم یا دیگران. این سطح ریسک ممکن است برای کارگرانی که تماس مکرر و نزدیک با افراد در محیط های با تراکم پر جمعیت دارند (به عنوان مثال بازارهای مواد غذایی ، ایستگاه های اتوبوس ، حمل و نقل عمومی و سایر فعالیتهای کاری در مواردی که رعایت مسافت فیزیکی حداقل ۱ متر ممکن است دشوار باشد) اعمال شود.   یا کارهایی که نیاز به تماس نزدیک و مکرر بین همکاران دارد. این همچنین ممکن است شامل تماس مکرر با افرادی باشد که از مناطق با انتقال ناحیه ای باز می گردند. نمونه هایی از این قبیل مشاغل ممکن است شامل کارگران خط مقدم در خرده فروشی ، بنگاههای املاک ، اسکان ، ساخت و ساز ، پلیس و امنیت ، حمل و نقل عمومی و آب و فاضلاب باشد.

کانال تلگرامی دکترجدید http://t.me/jadidpdf

برای ادامه مطلب در لینک زیر کلیک کنید

http://www.drjadid.com/wp-content/uploads/2020/08/نکات-بهداشت-حرفه-ای-برای-کارفرمایان-و-گارگران-در-دوران-ویروس-کرونا.pdf

دکترجدید

525 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

محصولات زیرا حتما ببینید ...

کتاب سوالاتplab۲

150000 تومان
تماس یا پیامک
× ارسال پیام در واتساپ