محصولات و مطالب رایگان
اندازه گیری شاخص توده بدنی(BMI) ……….. راهنما: زیر 18.5 لاغر …………. طبیعی:25_18.5 ………… اضافه وزن:30_25 …………….. چاقی کلاس یک: 35_30 ……………………..چاقی کلاس دو:40_35………چاقی کلاس سه:40 به بالا ………… Imperial را انتخاب کرده قد و وزن را وارد کنید سپس calculate را بزنید
BMI Calculator
Imperial    Metric
ft in
lbs
Powered by Easy BMI Calculator

نوع گروه خونی و خطر ویروس کرونا

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری

محققان دو نوع ژن انسانی را شناسایی کرده اند که می تواند افراد را مستعد ابتلا به نارسایی ریه های مرتبط با ویروس کرونا (COVID-19) کند.
تام کارلسن در بیمارستان دانشگاه اسلو وهمکارانش به تجزیه و تحلیل ژنوم تقریبا ۴۰۰۰ نفر از ایتالیا و اسپانیا پرداختند: ۱۹۸۰ نفر مبتلا به COVID-19 که دچار نارسایی تنفسی و بیش از ۲۰۰۰ فرد مبتلا به این بیماری نبودند (D. Ellinghaus et al. Preprint) در medRxiv http://doi.org/dxk7؛ ۲۰۲۰).
افراد مبتلا به COVID-19 شدید به احتمال زیاد هر دو نوع ژن را نسبت به افراد فاقد این بیماری حمل می کردند.

راز لخته خون کروناویروس شدت می یابد

یکی از انواع آن در ژنوم ژنهایی که گروه های خونی را تعیین می کنند وجود دارد. تجزیه و تحلیل پیگیری نشان می دهد که افراد با گروه خونی A + در مقایسه با افراد با گروه های خونی دیگر خطر ابتلا به نارسایی ریه را افزایش می دهند ، در حالی که افراد با خون نوع O تا حدی محافظت می شوند.
این مطالعه یک نمونه دوم را بر روی کروموزوم ۳ نشان داد ، که نزدیک به شش ژن است ، از جمله ژنهایی که با گیرنده های مولکولی که ویروس از آن برای ورود به سلول های انسانی استفاده می کند ، در تعامل است.

تهیه و نرجمه: دکترحسین جدید

منبع:https://www.nature.com/articles/d41586-020-00502-w

دسته بندی : کرونا ویروس
نویسنده : دکترجدید
تاریخ انتشار : 07 / 06 / 2020
بازدید :
لینک کوتاه : https://www.drjadid.com/?p=1995