محصولات و مطالب رایگان
اندازه گیری شاخص توده بدنی(BMI) ……….. راهنما: زیر 18.5 لاغر …………. طبیعی:25_18.5 ………… اضافه وزن:30_25 …………….. چاقی کلاس یک: 35_30 ……………………..چاقی کلاس دو:40_35………چاقی کلاس سه:40 به بالا ………… Imperial را انتخاب کرده قد و وزن را وارد کنید سپس calculate را بزنید
BMI Calculator
Imperial    Metric
ft in
lbs
Powered by Easy BMI Calculator

لذت بردن از زندگی

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری

چگونه از زندگی به شکلی لذت ببریم که بیشتر مردم این کار را نمی کنند

بسیاری از ما تصور می کنیم که برای خوشبختی ، باید تغییراتی اساسی در عادات ، روالها و یا مانده های بانکی خود ایجاد کنیم. در واقعیت ، اینگونه نیست.

غالباً ، ما همه چیزهایی را که برای لذت بردن از زندگی لازم داریم ، در اختیار داریم – این فقط مسئله اولویت بندی آنچه واقعاً مهم است است.

بنابراین ، چگونه می توانیم از زندگی به شکلی لذت ببریم که اکثر مردم آن را انجام نمیدهند؟

در اینجا ۲۵ راه ساده وجود دارد که می توانید از زندگی خود لذت بیشتری ببرید ، از امروز:

 1. بر خود تمرکز کنید

افراد دیگر همیشه حاضر هستند نظرات و توصیه های خود را ارائه دهید. در نهایت ، با این حال ، ما و تنها ما باید با عواقب تصمیمات خود زندگی کنیم.

 1. وقت بگذارید تا آرام شوید

وقت گذاشتن برای استراحت و ارتباط مجدد با خود ، باعث می شود که ما برای مقابله با دوره های چالش برانگیز بهتر بتوانیم.

 1. از اخبار خودداری کنید

خواندن درام عمومی ، آنلاین و آفلاین بسیار آسان است. اطمینان داشته باشید که اگر اتفاق مهمی رخ دهد ، در مورد آن مطلع خواهید شد. در غیر این صورت ، وقت خود را صرفه جویی کنید و وقت خود را صرف چیزهای ارزشمندتر کنید.

۴- روابط مثبت خود را پرورش دهید

برای پرورش روابط مثبتی که با دوستان و خانواده دارید ، وقت بگذارید. افرادی را که شما را بالا می کشند شناسایی کنید و انرژی خود را روی آنها متمرکز کنید.

۵- با افراد جدید آشنا شوید

جامعه یکی از مهمترین نیازهای ما است. تلاش مستمر برای دیدار با افراد جدید به ما کمک می کند تا آن نیازمان را برآورده کنیم و ما را با ایده ها و دیدگاه های جدید آشنا کند.

 1. ۶٫ مکانهای جدید را کاوش کنید

اماکن و فرهنگ های جدید دیدگاه متفاوتی از جهان ارائه می دهند و یک دوز سالم از الهام و امکان را به زندگی ما می افزایند.

 1. ۷٫ لیست آرزوها را نگه دارید

هر وقت به چیزی فکر کردید که دوست دارید آن را امتحان کنید یا مکانی که مایل به بازدید از آن هستید ، آن را بنویسید و یک مجموعه نگه دارید. این رویای ما را زنده نگه می دارد و جلوی آن را به عنوان یک فکر فراموش شده متوقف می کند.

 1. ۸٫ چیزهای جدید را امتحان کنید

متعهد باشید هر سال تعداد خاصی از موارد را از لیست خواسته های خود امتحان کنید تا مطمئن شوید که آنها فقط به عنوان آرزوها باقی نمی مانند.

 1. ۹٫ پول را صرف تجربه کنید ، نه برای جمع کردن ثروت

این تجربیات است ، نه داشتن ثروت که باعث ایجاد خاطرات و معنا می شوند.

 1. ۱۰٫ چیزهای به درد نخور خود را کاهش دهید

درهم و برهمی جسمی برابر با درهم و برهمی روان است. بنابراین ، کاهش میزان وسایل اطراف ما حالت روحی آرام تری ایجاد می کند.

 1. ۱۱٫ برای قدردانی و قدردانی وقت بگذارید

ایجاد روال نوشتن سه مورد که هر روز از آنها سپاسگزاریم ، به ما کمک می کند تا بیشتر تمرکز خود را روی آنچه در زندگی سپاسگزار هستیم متمرکز کنیم. شروع یک ژورنال سپاسگذاری نیز می تواند کمک کند.

 1. ۱۲٫ چگونه می توانید وقت خود را سپری کنید

رسیدن به پایان روز آسان است و تعجب می کنید که تمام وقت کجا رفته است ، بنابراین پیگیری کنید که چگونه وقت خود را در یک هفته متوسط می گذرانید. وقتی آگاه هستیم که ساعتهای خود را چگونه می گذرانیم ، می توانیم بیشترین وقت خود را در این سیاره داشته باشیم.

 1. ۱۳٫ در انتخاب خود تعمق وتفکر کنید

ما هرگز فرصت های زیادی برای ایجاد یک سبک زندگی که واقعاً عاشق آن هستیم ، نداشته ایم ، با این وجود بسیاری از ما هنوز زندگی خود را به طور خودکار اجرا می کنیم. در انتخاب های زندگی خود تفکرکنید: به یاد داشته باشید که این زندگی شماست و نه کس دیگری

۱۴- در خود سرمایه گذاری کنید

هرچه خودشناسی تر و خودمان پذیرتر باشیم ، خوشحال تر هستیم. وقت خود را برای خواندن کتاب های توسعه شخصی ، مجله و تمرکز روی دلسوز بودن نسبت به خود اختصاص دهید. در اینجا ۳ راه ارزشمند برای سرمایه گذاری در خود نیز وجود دارد

 1. ۱۵٫ به یاد داشته باشید که همه احساسات می گذرد

بخش اصلی لذت بردن از زندگی ، پذیرش این واقعیت است که ما نمی خواهیم ۱۰۰٪ از زمانها را ۱۰۰٪ خوشحالی کنیم. در مواقع پر چالش تر ، به یاد داشته باشید که زندگی یک چرخه بزرگ فراز و نشیب است ، و به یاد داشته باشید که همه احساسات می گذرد.

 1. ۱۶٫ جشن گرفتن برنده های کوچک

در یک جامعه بر پایه اهداف وسواسی، آسان می توان از یک نقطه عطف به حالت دیگر گزاف گویی کرد و بدون آنکه موفقیت های ما را بچشاند. هر چقدر کوچک باشد و برای جشن گرفتن بردهای خود وقت بگذارید – مهم نیست که چقدر کوچک باشد و به جای رسیدن به مقصد به لذت بردن از سفر متمرکز شوید.

۱۷- به خودتان اجازه دهید که احساس خوشبختی کنید

بسیاری از ما لذت بردن از یک زندگی آرام و “عادی” به نظر می رسد چالش برانگیز است. به خود اجازه دهید از یک زندگی بدون درام لذت ببرید و روی یافتن لذت در تجربیات روزانه خود تمرکز کنید.

۱۸- ذهن آگاهی را تمرین کنید

توجه به اینکه در حال حاضر چه حسی داریم و چه چیزی اطرافمان است ، روشی مؤثر برای بیرون آمدن از سرمان ، جدا شدن از نگرانی هایمان و بازگشت به تجربه آنچه در واقع دوست دارد زنده باشد. با الهام از این مقاله در مورد ذهن آگاهی: مدیتیشن می تواند زندگی شما را تغییر دهد: قدرت ذهن آگاهی

 1. ۱۹٫ بیرون بروید

باد روی صورت ، خورشید را روی پوست خود حس کنید و از دوز مناسب ویتامین D و هوای تازه لذت ببرید.

 1. ۲۰٫ ذهن خود را بیان کنید

وقتی افکار ، عقاید و تمایلات خود را از ترس از نارضایتی دیگران حفظ می کنیم ، با خودمان درست نیستیم. در کوتاه مدت صحبت کنید و احساس ناراحتی کنید و در طولانی مدت از زندگی بیشتر لذت خواهید برد.

 1. ۲۱٫ لحظه های مبارک را ضبط کنید

برای ثبت لحظات و خاطرات شاد ، عکس ، مجله ، عکس بگیرید.

 1. ۲۲٫ فعال شوید

ورزش ها اندورفین ها که نوعی  مواد شیمیایی تسکین دهنده درد و فشار روانی را آزاد می کنند.

۲۳- یادگیری را ادامه دهید

لذت بردن از طریق یک هدف را پیدا کنید و برای کشف موضوعاتی که مورد علاقه شما هستند ، وقت بگذارید. از این گذشته ، شما هیچ وقت نمی دانید علاقه شما به کجا منجر خواهد شد!

 1. ۲۴٫ شفقت را تمرین کنید

وقتی می توانیم دلسوز شویم و دلسوزی برای دیگران داشته باشیم ، حتی شرایط دشوار پاداش می گیرند و در نهایت لذت بخش تر می شوند.

 1. ۲۵٫ بازگشتن

گذراندن وقت در فعالیتهایی که باعث ایجاد تفاوت در دیگران می شود ، از طریق کارهایی مانند داوطلبانه ، به القای حس معنا و هدف در زندگی ما کمک می کند. حتی اگر برخی از فعالیتها ممکن است لذت بخش یا هیجان انگیز نباشد ، عمل ساده پس دادن به خود یک پاداش است.

۲۳- یادگیری را ادامه دهید

لذت بردن از طریق یک هدف را پیدا کنید و برای کشف موضوعاتی که مورد علاقه شما هستند ، وقت بگذارید. از این گذشته ، شما هیچ وقت نمی دانید علاقه شما به کجا منجر خواهد شد!

 1. شفقت را تمرین کنید

وقتی می توانیم دلسوز شویم و دلسوزی برای دیگران داشته باشیم ، حتی شرایط دشوار پاداش می گیرند و در نهایت لذت بخش تر می شوند.

 1. بازگشتن

گذراندن وقت در فعالیتهایی که باعث ایجاد تفاوت در دیگران می شود ، از طریق کارهایی مانند داوطلبانه ، به القای حس معنا و هدف در زندگی ما کمک می کند. حتی اگر برخی از فعالیتها ممکن است لذت بخش یا هیجان انگیز نباشد ، عمل ساده پس دادن به خود یک پاداش است.

لینک دانلود PDF

http://www.drjadid.com/wp-content/uploads/2019/12/injoy-life.pdf

دسته بندی : سبک زندگی سالم
نویسنده : دکترجدید
تاریخ انتشار : 19 / 12 / 2019
بازدید :
لینک کوتاه : https://www.drjadid.com/?p=1041