لخته شدن خون و ویروس کرونا

اشتراک گذاری

کووید۱۹: متخصص ترومبوز می گوید: “من هرگز چنین خون چسبنده ای ندیده ام”

COVID-19 منجر به لخته شدن خون در تعداد قابل توجهی از افراد می شود که شکل شدید بیماری دارند. پروفسور بورلی هانت ، متخصص ترومبوز در مصاحبه با Medical News Today توضیح داد که چرا لخته های خون برای افراد مبتلا به کروناویروس خطرناک است.

کلیه داده ها و آمارها براساس داده های در دسترس عموم در زمان انتشار است. برخی از اطلاعات ممکن است قدیمی باشد. برای اطلاع از جدیدترین اطلاعات در مورد شیوع COVID-19 ، به مرکز کرونا ویروس ما مراجعه کرده و از صفحه به روزرسانی زنده ما پیروی کنید.

از آنجا که خبرهای مربوط به SARS-CoV-2 ، کرونا ویروس جدید که در سراسر جهان به سر می برد ، بسیاری از متخصصان تصور می کردند که آنها در درجه اول با علائم تنفسی روبرو می شوند.و انتظار چندانی در مورد عوارض قلبی و عروقی ، علائم گوارشی ، از بین رفتن بو و مزه و امثال “انگشت کووید ( COVID” که یکی از مجموعه علائم پوستی است که برخی از افراد مبتلا به COVID-19 ایجاد می کنند نداشتند ، .

لخته سدن خون

لخته شدن خون یکی دیگر از عارضه هایی است که باعث ایجاد عناوین شده است. MNT در مورد سلسله مقاله های مجله Radiology گزارش داد که نشان می دهد که تعداد قابل توجهی از افراد مبتلا به COVID-19 شدید ، مبتلا به لخته شدن خون تهدید کننده حیات می شوند.

سیستم ایمنی بدن آنها به شدت در برابر ذات الریه واکنش نشان می دهد ، و ریه ها پر از سلول های ایمنی است که تولید سیتوکین می کنند. به نوبه خود ، اینها به کبد می گویند که پروتئین های لخته را بسازد. مکانیسم التهابی منجر به آن چیزی می شود که “حالت پروترومبوتیک” می نامیم.

برای کاهش خطر لخته شدن خون تحرک داشته باشید
MNT: لخته های خون نشانه زودرس COVID-19 نیستند ، پس؟ آیا اینها اثرات مخرب عفونت ویروسی و التهاب بعدی دارند؟
پروفسور هانت: درست است. یک شرط وجود دارد ، هر چند. در حین بهبودی کردن ، بسیاری از افراد زیاد حرکت نمی کنند.اگر کسی در میز کار خود کار می کند ، واقعاً ، باید هر ساعت یا ۹۰ دقیقه از از جایش بلند شود تا کمی حرکت کند ، به طوری که خون آنها جمع نشود و به اطراف خود جابجا شود ، و اینها خطر ابتلا به لخته را افزایش نمی دهد.

این امر به سندرم بی تحرکی نشسته گفته می شود و در این صورت افرادی را شامل می شود که مدت ها در میزهای خود ، هواپیماها یا مسافرتهای طولانی با اتوبوسها یا ماشینها می نشینند.نگه داشتن تحرک واقعا مهم است. همچنین ، به یاد داشته باشید که خوب غذا بخورید. تا دچارکمبود آب بدن (دهیدراته) نشوید ، زیرا کم آبی بدن یک عامل خطر برای ایجاد لخته است.

مشکل این است که – فکر نمی کنم با دوزهای اندک از رقیق کننده خون مانع این کار شویم. این همه چیز در مورد التهاب به قدری مشخص است که ابتدا باید با آن مقابله کنیم. آزمایشات بالینی فعلی به دنبال کاهش بار ویروسی و رفع التهاب است.

اما نکته اصلی تحرک (پاها را بازو بسته کردن ،راه رفتن،مصرف مایعات فراوان) است. اگر واقعاً در خانه هستید به نوعی از تعطیلی در خانه هستید ، این بسیار مهم است.

تهیه و ترجمه :دکترحسین جدید

منبع:https://www.medicalnewstoday.com/articles/covid-19-ive-never-seen-such-sticky-blood-says-thrombosis-expert#Stay-mobile-to-reduce-blood-clot-risk

دکترجدید

526 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

محصولات زیرا حتما ببینید ...

کتاب سوالاتplab۲

150000 تومان
تماس یا پیامک
× ارسال پیام در واتساپ