شرایط پزشکی زمینه‌ای مرتبط با خطر بالاتر ابتلا به کووید-19 شدید(ویروس کرونا): اطلاعاتی برای ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی-دکترجدید

اشتراک گذاری

شرایط پزشکی زمینه‌ای مرتبط با خطر بالاتر ابتلا به کووید-19 شدید(ابتلا شدید به ویروس کرونا): اطلاعاتی برای ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی

 

ما همچنان در مورد عوامل خطر برای پیامدهای شدید COVID-19 بیشتر می آموزیم. سن قوی‌ترین عامل خطر برای پیامدهای شدید COVID-19 است. تقریباً 54.1 میلیون نفر 65 سال یا بیشتر در ایالات متحده ساکن هستند. در سال 2020 این گروه سنی 81 درصد از مرگ و میرهای ناشی از کووید-19 در ایالات متحده را تشکیل می داد و تا سپتامبر 2021 میزان مرگ و میر در این گروه بیش از 80 برابر میزان مرگ و میر افراد 18 تا 29 ساله بود.(1، 2) در سال 2020، ساکنان مراکز مراقبت طولانی مدت کمتر از 1٪ از جمعیت ایالات متحده را تشکیل می دهند اما بیش از 35٪ از کل مرگ و میرهای COVID-19 را تشکیل می دهند. خطر ابتلا به بیماری شدید ناشی از COVID-19. (8)

مطالعات نشان داده است که COVID-19 همه گروه های جمعیتی را به طور یکسان تحت تأثیر قرار نمی دهد. خطر ابتلا به کووید-19 شدید با افزایش تعداد بیماری‌های زمینه‌ای در فرد افزایش می‌یابد. (9-11) افراد دارای معلولیت بیشتر از افراد بدون معلولیت به بیماری‌های مزمن مبتلا می‌شوند، در محیط‌های جمعی زندگی می‌کنند و با موانع بیشتری مواجه می‌شوند. به مراقبت های بهداشتی. (12-14) مطالعات نشان داده اند که برخی از افراد دارای ناتوانی های خاص بیشتر در معرض ابتلا به COVID-19 هستند و نتایج بدتری دارند. یا اقلیت های قومی علاوه بر این، داده‌ها همچنین نشان داده‌اند که در مقایسه با سفیدپوستان غیر اسپانیایی، اعضای گروه‌های اقلیت نژادی و قومی خاص در سنین پایین‌تر بر اثر COVID-19 می‌میرند.(18) از 1 فوریه 2020 تا 30 سپتامبر 2021، حدود 700000 مرگ و میر بیش از حد در ایالات متحده وجود داشته است. بیشترین درصد افزایش در مرگ و میر در میان بزرگسالان 25 تا 44 ساله و در میان افراد اسپانیایی یا لاتین تبار رخ داده است.(19)

علاوه بر این، ما هنوز در حال یادگیری این موضوع هستیم که چگونه شرایطی که بر محیط‌هایی که افراد در آن زندگی می‌کنند، یاد می‌گیرند و کار می‌کنند، می‌تواند بر خطر عفونت و پیامدهای شدید COVID-19 تأثیر بگذارد. این عوامل اجتماعی تعیین کننده سلامت شامل محله و محیط فیزیکی، مسکن، شغل، آموزش، امنیت غذایی، دسترسی به مراقبت های بهداشتی و ثبات اقتصادی است.

خلاصه بیماریهای زمینه ای در کووید-19 با مدرک

  1. بیماری های همراهی که حداقل با یک متاآنالیز یا مرور سیستماتیک یا با روش بررسی تعریف شده در خلاصه شواهد علمی پشتیبانی می شوند.

سرطان

بیماری عروق مغزی

بیماری مزمن کلیوی*

بیماری های مزمن ریه محدود به موارد زیر است:

بیماری بینابینی ریه

آمبولی ریه

فشار خون ریوی

دیسپلازی برونکوپولمونری

برونشکتازی

COPD (بیماری انسدادی مزمن ریه)

بیماری های مزمن کبدی محدود به موارد زیر است:

سیروز

بیماری کبد چرب غیر الکلی

بیماری کبدی الکلی

هپاتیت خود ایمنی

دیابت نوع 1 و نوع 2*

بیماری های قلبی (مانند نارسایی قلبی، بیماری عروق کرونر، یا کاردیومیوپاتی)

اختلالات سلامت روان محدود به موارد زیر است:

اختلالات خلقی، از جمله افسردگی

اختلالات طیف اسکیزوفرنی

چاقی (BMI ≥30 kg/m2)*

بارداری و بارداری اخیر

سیگار کشیدن، فعلی و سابق

بیماری سل

  1. بیماری های همراهی که حداقل توسط یک مطالعه مشاهده ای پشتیبانی می شوند (مانند همگروهی، مورد شاهدی یا مقطعی):

این مطالعات ممکن است شامل مرور سیستماتیک یا متاآنالیز باشد که نشان‌دهنده یک وضعیت در گروه بزرگ‌تری از شرایط است (به عنوان مثال، پیوند کلیه تحت دسته پیوند عضو جامد یا سلول‌های بنیادی خون).

کودکانی که شرایط زمینه ای خاصی دارند

سندرم داون

HIV (ویروس نقص ایمنی انسانی)

شرایط عصبی، از جمله زوال عقل

اضافه وزن (BMI ≥25 kg/m2، اما <30 kg/m2)

بیماری سلول داسیشکل

پیوند اندام جامد یا سلول های بنیادی خون

اختلالات مصرف مواد

استفاده از کورتیکواستروئیدها یا سایر داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی

  1. بیماری‌های همراهی که عمدتاً توسط سری‌های موردی، گزارش‌های موردی، یا اگر طرح مطالعه دیگری پشتیبانی می‌شوند، حجم نمونه کوچک است (و هیچ مرور سیستماتیک یا متاآنالیز برای بررسی در دسترس نبود):

به عنوان داشتن ارتباط در یک یا چند مطالعه سری موردی تعریف می شود. اگر مطالعات کوهورت یا مورد شاهدی وجود داشته باشد، حجم نمونه کوچک بود. شرایط ارائه شده ممکن است کمتر رایج باشد.

فیبروز سیستیک

تالاسمی

  1. بیماری های همراه که با شواهد مختلف پشتیبانی می شوند:

به عنوان داشتن ارتباط حداقل در یک متاآنالیز یا مرور سیستماتیک و مطالعات یا بررسی های اضافی که به نتایج متفاوتی در مورد خطر مرتبط با یک وضعیت پزشکی رسیده است.

آسم

فشار خون بالا، احتمالا *

نقص ایمنی (به جز افرادی که به دلیل شرایط پزشکی یا دریافت داروها یا درمان‌های سرکوب‌کننده سیستم ایمنی دچار نقص ایمنی متوسط ​​تا شدید هستند)

پاورقی:

* نشان دهنده شرایط زمینه ای است که برای افراد باردار و غیر باردار شواهدی وجود دارد

یافته های اصلی

برخی از شرایط پزشکی زمینه ای خطر ابتلا به بیماری شدید COVID-19 را در بزرگسالان افزایش می دهد.

داشتن شرایط متعدد نیز خطر را افزایش می دهد.

چاقی، دیابت همراه با عوارض، و اختلالات مربوط به اضطراب و ترس بیشترین ارتباط را با مرگ داشتند.

خطر مرتبط با یک بیماری با افزایش سن افزایش می یابد.

تهیه و ترجمه:دکترحسین جدید

کانال دکترجدید http://t.me/jadidpdf

منبع: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/hcp/clinical-care/underlyingconditions.html

دکترجدید

526 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

محصولات زیرا حتما ببینید ...

کتاب سوالاتplab۲

150000 تومان