سیگار الکترونیکی و سکته مغزی

اشتراک گذاری

خطرات سیگار کشیدن

سکته مغزی: سیگار کشیدن هر دو سیگار سنتی و الکترونیکی ممکن است خطر را افزایش دهد
تیمی در دانشگاه جورج میسون ، Fairfax ، VA ، یکی دیگر از نگرانی های بهداشتی سیگار را کشف کرده است. این بار ، مربوط به خطر سکته مغزی است.

بزرگسالان جوان که از سیگار الکترونیکی استفاده می کنند ممکن است خود را در معرض خطر سکته مغزی قرار دهند.در سال های اخیر ، محبوبیت سیگار الکترونیکی رو به افزایش است.یک مطالعه سال ۲۰۱۶ نشان داد که ۱۰٫۸ میلیون بزرگسال در ایالات متحده کاربران فعلی سیگار الکترونیکی بودند. معمول است که مردم از سیگارهای سنتی به انواع الکترونیکی تغییر دهند زیرا فکر می کنند آنها گزینه سالم تری هستند.
اما هشدارهای بهداشتی که اخیراً صادر شده است ، به خطرات احتمالی سیگار کشیدن سیگار الکترونیکی اشاره دارد. در ژوئن سال ۲۰۱۹ ، ایالات متحده شاهد شیوع صدمات ریه در ارتباط با سیگارهای الکترونیکی بود.

کارشناسان معتقدند که ویتامین E استات – ماده ای که در بعضی از سیگارهای الکترونیکی حاوی THC – یافت می شود.
در دسامبر سال ۲۰۱۹ ، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) گزارش دادند که بیش از ۲۵۰۰ فرد از ایالات متحده ، پورتوریکو و جزایر ویرجین ایالات متحده در نتیجه استفاده از vapes ، سیگارهای الکترونیکی یا محصولات وابسته در بیمارستان بستری یا فوت شدند.

مطالعات اخیر ، هرچند در مقیاس کوچک ، هم فواید و هم خطراتی را برای سیگارهای الکترونیکی به وجود آورده است.یک مطالعه که در PNAS مشاهده شد ، نشان داد که نیکوتین ناشی از دود سیگار الکترونیکی باعث ایجاد سرطان ریه در موش ها و همچنین رشد پیش سرطانی در مثانه می شود.

مطالعات جدید خطرات سیگار

با این حال ، یک مطالعه دوم ، که در ژورنال کالج آمریکایی قلب و عروق منتشر شده است ، نشان داد که بهبود قابل توجهی در سلامت عروق در طی یک ماه از یک سیگاری سنتی که به سیگارهای الکترونیکی روی آورده است ، بهبود یافته است.

یک روند در بین جوانان علیرغم محتوای نیکوتین ، تنوع طعم های سیگار الکترونیکی موجود باعث شده است تا این محصولات در بین افراد جوان روند رو به رشدی داشته باشد. همچنین نگرانی وجود دارد که این عادت می تواند منجر به مصرف سیگار معمولی شود.

یافته های یکسان نگرانی از یک مطالعه جدید که در ژورنال پزشکی پیشگیری آمریکا آمده است. این مطالعه نشان داد که بزرگسالان جوان که سیگارهای سیگاری سنتی و الکترونیکی را می کشند ، با خطر قابل توجهی از سکته مغزی روبرو هستند.در این تحقیق با استفاده از داده های سیستم نظارت بر فاکتور ریسک رفتار ۲۰۱۶-۱۷۷ (BRFSS) ، پاسخ های مربوط به استعمال دخانیات از کل ۱۶۱٫۵۲۹ نفر در سنین ۱۸ تا ۴۴ سال بررسی شده است.

تقریباً نیمی از پاسخ دهندگان زن بودند که ۵۰٫۶٪ آنها سفید پوست و کمتر از یک چهارم را اسپانیایی معرفی کردند. این تیم نسبت به افرادی که در حال حاضر سیگار می کشند، افراد سیگاری سابق که اکنون از سیگار الکترونیکی استفاده می کنند ، سکته مغزی ، نسبت به سایر افراد شایع است.

محقق ارشد تارنگ پارخ از دانشگاه جورج میسون می گوید: “مدتهاست که شناخته شده است که استعمال سیگار از مهمترین عوامل خطر سکته مغزی است.”مطالعه ما نشان می دهد ، افراد جوان سیگاری که از سیگار الکترونیکی نیز استفاده می کنند ، خود را در معرض خطر بزرگتری قرار می دهند. “ترنگ پارهخ”

خطر سکته مغزی

یک پیام مهم و یک “تماس بیدار”این مطالعه نشان داد بزرگسالان جوانی که سیگارهای سنتی و الکترونیکی مصرف می کردند تقریباً دو برابر بیشتر از افراد سیگاری معمولی دچار سکته مغزی شده اند.این خطر در مقایسه با افراد غیر سیگاری تقریباً سه برابر افزایش یافته است. نتایج همچنین نشان داد که مزیت مشخصی برای جابجایی سیگارهای سنتی به سیگارهای الکترونیکی وجود ندارد.با این حال ، افرادی که از سیگارهای الکترونیکی استفاده می کنند که قبلاً هرگز سیگاری نبودند ، خطر افزایش سکته مغزی را نشان نمی دهند.

این ممکن است به عواملی از جمله سن جوانی و سلامت عادی قلب منجر شود.این مطالعه به داده های گزارش داده شده خود تکیه کرده است که یک محدودیت است. با این حال ، یافته ها نیاز به مطالعات طولانی مدت در مقیاس بزرگ را تأیید می کند که تأثیرات مضر سلامتی سیگارهای الکترونیکی باعث چه عاملی می شود و کدام عناصر مسئول هستند.

پرهک اظهار داشت: این پیام مهم برای افراد سیگاری جوان است که سیگارهای الکترونیکی را کمتر مضر می دانند و آنها را جایگزین ایمن تر می دانند. به گفته پرهخ ، نتایج “یک فراخوان بیدار” برای سیاست گذاران برای تنظیم فوری محصولات سیگار الکترونیکی “برای جلوگیری از عواقب اقتصادی و اقتصادی سلامتی” است.”ما تأثیرات سلامتی سیگارهای الکترونیکی را درک کرده و مصرف همزمان سیگار را آغاز کرده ایم و خوب نیست.”ترنگ پارهخ”

تهیه و ترجمه : دکترحسین جدید

کانال تلگرام t.me/jadidpdf

دکترجدید

525 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

مطالب زیرا حتما بخوانید ...

راز های عمر طولانی

راز عمر طولانی

3
دقیـقه مطالعه
مشاهده

محصولات زیرا حتما ببینید ...

کتاب سوالاتplab۲

150000 تومان
تماس یا پیامک
× ارسال پیام در واتساپ