محصولات و مطالب رایگان
اندازه گیری شاخص توده بدنی(BMI) ……….. راهنما: زیر 18.5 لاغر …………. طبیعی:25_18.5 ………… اضافه وزن:30_25 …………….. چاقی کلاس یک: 35_30 ……………………..چاقی کلاس دو:40_35………چاقی کلاس سه:40 به بالا ………… Imperial را انتخاب کرده قد و وزن را وارد کنید سپس calculate را بزنید
BMI Calculator
Imperial    Metric
ft in
lbs
Powered by Easy BMI Calculator

سکسکه و تکامل مغزی نوزادان

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری

سکسکه در دوران نوزادی

سکسکه نوزادان تازه متولد شده می تواند کلیدی در رشد مغز باشد

-هر زمان که یک سکسکه در نوزاد متولد شد ، موج بزرگی از سیگنالهای مغزی را ایجاد می کند که می تواند به کودک کمک کند که چگونه تنفس خود را تنظیم کند ، یک مطالعه جدید تحت رهبری UCL را پیدا می کند.
شیرخواران زودرس خصوصاً مستعد سکسکه هستند ، زیرا تقریباً ۱٪ از وقت خود را صرف سکسکه می کنند – تقریباً ۱۵ دقیقه در روز.
– سکسکه ها فقط در ۹ هفته از سن حاملگی در رحم شروع می شوند و آنها را به یکی از اولین الگوهای فعالیتی تعیین شده تبدیل می کنند.
مطالعه حاضر شامل ۱۳ نوزاد تازه متولد شده در بخش نوزادی بود که دچار سکسکه شده بودند. نوزادان زودرس و تمام مدت بودند ، از سن حاملگی ۳۰ تا ۴۲ هفته (معادل)  ، بنابراین رشد آنها می تواند منعکس کننده  آنچه که در سه ماهه آخر بارداری مشخص است باشد.
فعالیت مغز با الکترودهای EEGنوار مغزی (الکترونسفالوگرافی) که روی پوست سر قرار گرفته بودند ، ثبت شد ، در حالی که سنسورهای حرکتی روی شاخکهای نوزادان ضبط شده مربوط به زمان سکسکه را داشتند.
– همین محققان پیش از این گفته اند که لگد زدن  نوزاد به رحم ممکن است نقشه های ذهنی بدن خود را ایجاد کند ، و می گویند یافته های جدید آنها ممکن است منعکس کننده همان روند بدن داخلی باشد.
محققان دریافتند که انقباضات عضله دیافراگم ناشی از سکسکه باعث واکنش واضح در قشر مغز می شود – دو موج بزرگ مغز و که توسط موج  سوم دنبال می شوند.
مطالعه آزمایش ، که در نوروفیزیولوژی بالینی منتشر شده است ، مبتنی بر اسکن مغزی نوزادان تازه متولد شده است.
http://dx.doi.org/10.1016/j.clinph.2019.09.008

دسته بندی : کودکان
نویسنده : دکترجدید
تاریخ انتشار : 16 / 11 / 2019
بازدید :
لینک کوتاه : https://www.drjadid.com/?p=722