روش استفاده از ضد آفتاب

اشتراک گذاری

روش استفاده از ضد آفتاب

لینک دانلود فرمت PDF تصویری

http://www.drjadid.com/wp-content/uploads/2020/02/روش-استفاده-از-ضد-آفتاب.pdf

                                      بسم الله الرحمن الرحیم

روش استفاده از ضد آفتاب

بهترین ضد آفتاب: گزینه های ضد آفتاب را درک کنید

بهترین ضد آفتاب یکی از مواردی است که شما سخاوتمندانه و مطابق برچسب استفاده خواهید کرد. بدانید که باید برچسب های ضد آفتاب را جستجو کنید و چگونه حداکثر محافظت در برابر آفتاب را انجام دهید.

آیا در مورد بهترین ضد آفتاب برای استفاده گیج شده اید؟ لارنس E. گیبسون ، M.D ، متخصص پوست در کلینیک مایو ، روچستر ، مینه سوتا ، راهنمایی های خود را ارائه می دهد.

بهترین راه های محافظت از خود در برابر خورشید چیست؟

در ساعات اوج از آفتاب خودداری کنید. به طور کلی ، این ساعت بین ۱۰ صبح تا ۴ بعد از ظهر است. آب ، برف ، شن و ماسه و بتن نور را منعکس می کند و خطر آفتاب سوختگی را افزایش می دهد.

لباس های ضد آفتاب بپوشید. این شامل شلوار ، پیراهن با آستین بلند ، عینک آفتابی و کلاه است.

از ضد آفتاب استفاده کنید. به دنبال پوشش ضد طیف با طیف گسترده ای از آب با حداقل (فاکتور محافظت از آفتاب)SPF حداقل ۳۰ باشید.  سخاوتمندانه از ضد آفتاب استفاده کرده و هر دو ساعت  استفاده کنید – یا دفعات بیشتر در صورت شنا یا تعریق استفاده کنید.

کرم ضد آفتاب با طیف گسترده چیست؟دو نوع نور UV وجود دارد که می تواند به پوست شما آسیب برساند – UVA و UVB. یک ضد آفتاب با طیف گسترده ، شما را از هر دو محافظت می کند.پرتوهای UVA می توانند زودرس پوست شما را پیری کنند و باعث ایجاد چین و چروک و لکه های سنی شوند. پرتوهای UVB می تواند پوست شما را بسوزاند. قرار گرفتن بیش از حد در معرض اشعه UVA یا UVB می تواند باعث سرطان پوست شود.

 بهترین ضد آفتاب از نور UV محافظت می کند.

به چه SPF نیاز دارید؟

SPF مخفف محافظت از آفتاب است ، اندازه گیری میزان محافظت از کرم ضد آفتاب در برابر اشعه UVB. (محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش امتیازبندی نشده است.) تولید کنندگان SPF را بر اساس مدت زمان نیاز به آفتاب سوختگی پوست تحت درمان با ضد آفتاب نسبت به پوست بدون ضد آفتاب محاسبه می کنند.

کارشناسان توصیه می کنند از ضد آفتاب با SPF حداقل ۳۰ استفاده کنید. ضد آفتاب با SPF بیشتر از ۵۰ فقط افزایش اندکی در برابر اشعه ماوراء بنفش را فراهم می کند. SPF های با مقدار بالا همان زمان SPF های کم مقدار را دارند.

ضد آفتاب غالباً به اندازه درست و به اندازه کافی ضخیم اعمال نمی شود و می تواند هنگام شنا یا تعریق از پوست شسته شود. در نتیجه ، ضد آفتاب ممکن است کمتر از تعداد SPF نوشته شده موثر  باشد.

ضد آفتاب مقاوم در برابر آب چه می کند؟

اصطلاح مقاوم در برابر آب به این معنی است که SPF تا ۴۰ دقیقه در آب حفظ می شود. بسیار مقاوم در برابر آب به معنای SPF به مدت ۸۰ دقیقه در آب است.

چه چیزی راجع به مواد ضد آفتاب باید بدانم؟

ضد آفتاب حاوی فیلترهایی است که اشعه ماوراء بنفش را منعکس یا جذب می کند. دو نوع فیلتر اصلی وجود دارد:ارگانیک، آلی.

 فیلترهای ارگانیک اشعه ماوراء بنفش را جذب کرده و آن را به مقدار کمی گرما تبدیل می کنند. به عنوان مثال می توان به دارچین ، سالیسیلات و بنزوفنون اشاره کرد.

غیر آلی یا معدنی. فیلترهای معدنی تابش اشعه ماوراء بنفش را منعکس و پراکنده می کنند. مثالها شامل دی اکسید تیتانیوم و اکسید روی است. کرم های ضدآفتاب معدنی به طور معمول برای پوست تحریک کننده نیست.

ضد آفتاب های ضد آفتاب همچنین ممکن است شامل یا ترکیب شوند:

دافع حشرات. کارشناسان استفاده از ضد آفتاب جداگانه و محصولات دفع کننده حشرات را توصیه می کنند. ضد آفتاب باید سخاوتمندانه و غالباً استفاده شود ، در حالی که از دافع حشرات باید کم و متعادل استفاده شود.

لوازم آرایشی. برخی از مرطوب کننده ها ، لوازم آرایش و بعد از تراشیدن(آفترشیو) حاوی ضد آفتاب هستند. در حالی که مناسب است ، برای ادامه اثربخشی  این محصولات ، نیاز به استفاده مجدد منظم است.

آیا باید از ضد آفتاب به حالت اسپری یا لوسیون استفاده کنم؟

جوانب مثبت و منفی را برای برنامه های مختلف در نظر بگیرید ، از جمله:

کرم ها

 اگر پوست خشکی دارید ، ممکن است کرم را ترجیح دهید – مخصوصاً برای صورت.

لوسیون ها

لوسیون ها اغلب برای استفاده در مناطق بزرگ ترجیح داده می شوند. لوسیون ها نسبت به کرم ها نازک تر و چرب تر هستند.

ژل

ژل ها در نواحی مو مانند پوست سر یا قفسه سینه بهتر عمل می کنند.

چسب. هنگام استفاده از ضد آفتاب در اطراف چشم ، چسب مفید است.

اسپری.

 اسپری ها روی کودکان آسان است. از آنجا که دشوار است که چقدر درست آن را اعمال می کنید ، سخاوتمندانه و تازمانی که پوشش کافی ایجاد کند. برای جلوگیری از استنشاق محصول ، نزدیکی صورت یا دهان اسپری نشود. قبل از پاشش جهت باد را بررسی کنید تا به چشم کودک نرود.

چه چیز دیگری باید در مورد ضد آفتاب بدانم؟

هنگام استفاده از ضد آفتاب:

مقادیر زیادی ضد آفتاب را ۱۵ دقیقه قبل از رفتن به بیرون از منزل روی پوست خشک بمالید.از کرم ضد آفتاب در تمام سطوح پوستی که در معرض آفتاب است ، مانند گردن ، قسمت های بالای پاها ، گوش ها و بالای سر خود استفاده کنید. با SPF حداقل ۳۰ لب خود را پوشانده یا رژ لب بمالید.از آنجایی که نور UV می تواند از میان ابرها عبور کند ، حتی اگر هوا ابری باشد از ضد آفتاب استفاده کنید.

تاریخ انقضاء ضد آفتاب را بررسی کنید.

از استفاده از ضد آفتاب در کودکان کمتر از ۶ ماه جلوگیری کنید. درعوض ، سعی کنید نور خورشید را محدود کنید.

در تمام طول سال از ضد آفتاب استفاده کنید ، اما اجازه ندهید که هیچ محصولی شما را به احساس کاذب از امنیت در معرض آفتاب فرو برد. ترکیبی از سایه ، لباس ، ضد آفتاب و عقل سلیم بهترین راهکار شماست.

                              تهیه و ترجمه:دکترحسین جدید

منبع: https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/adult-health/in-depth/best-sunscreen/art-20045110

نحوه استفاده از ضد آفتاب

انواع ضد آفتاب

دکترجدید

526 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

محصولات زیرا حتما ببینید ...

کتاب سوالاتplab۲

150000 تومان