محصولات و مطالب رایگان
اندازه گیری شاخص توده بدنی(BMI) ……….. راهنما: زیر 18.5 لاغر …………. طبیعی:25_18.5 ………… اضافه وزن:30_25 …………….. چاقی کلاس یک: 35_30 ……………………..چاقی کلاس دو:40_35………چاقی کلاس سه:40 به بالا ………… Imperial را انتخاب کرده قد و وزن را وارد کنید سپس calculate را بزنید
BMI Calculator
Imperial    Metric
ft in
lbs
Powered by Easy BMI Calculator

تغذیه با شیر مادر برای بیمار کرونا ویروس تأیید شده یا تحت بررسی برای COVID-19

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری

تغذیه با شیر مادر

دانلود فرم PDF

http://www.drjadid.com/wp-content/uploads/2020/03/راهنمایی-موقت-در-مورد-تغذیه-با-شیر-مادر-برای-بیمار-کرونا-ویروس-تأیید-شده-یا-تحت-بررسی-برای-COVID.pdf

                                      بسم الله الرحمن الرحیم

راهنمایی موقت در مورد تغذیه با شیر مادر برای بیمار کرونا ویروس تأیید شده یا تحت بررسی برای COVID-19

این راهنمایی موقت برای زنانی درنظر گرفته شده است که تأیید COVID-19 دارند یا افراد تحت بررسی (PUI) برای COVID-19 هستند و هم اکنون در حال شیردهی هستند. این راهنمایی موقت بر اساس آنچه در حال حاضر در مورد COVID-19 و انتقال سایر عفونت های تنفسی ویروسی شناخته شده است ، بنا شده است. CDC در صورت نیاز اطلاعات اضافی ، این راهنمایی موقت را در صورت لزوم به روز می کند. برای راهنمایی در مورد شیردهی در شرایط اضطراری پس از زایمان ، به موارد موقت پیشگیری از عفونت و کنترل بیماری Coronavirus Disease 2019 (COVID-19) در تنظیمات بهداشت زنان و زایمان مراجعه کنید.

انتقال COVID-19 از طریق شیر مادر

درباره شیوع انتشار COVID-19 ناشناخته است. تصور می شود که گسترش شخص به فرد عمدتاً از طریق قطرات تنفسی ایجاد می شود که فرد مبتلا به سرفه یا عطسه می کند ، شبیه به شیوع آنفولانزا (آنفولانزا) و سایر عوامل بیماری زا تنفسی. در مطالعات محدود در مورد زنان مبتلا به COVID-19 و یک عفونت کروناویروس دیگر ، سندرم شدید تنفسی حاد (SARS-CoV) ، ویروس در شیر مادر تشخیص داده نشده است. اما ما نمی دانیم که آیا مادران مبتلا به COVID-19 می توانند ویروس را از طریق شیر مادر منتقل کنند.

راهنمایی شیردهی CDC برای سایر بیماریهای عفونی

شیر مادر محافظت در برابر بسیاری از بیماری ها می کند. موارد استثنایی نادر وجود دارد که شیر مادر یا شیر دادن به شیر مادر توصیه نمی شود. CDC هیچ راهنمایی خاصی برای شیردهی هنگام عفونت با ویروس های مشابه مانند SARS-CoV یا سندرم تنفسی خاورمیانه (MERS-CoV) ندارد.

خارج از شرایط فوری پس از زایمان ، CDC توصیه می کند که مادر مبتلا به آنفولانزا در ضمن اقدامات احتیاطی برای جلوگیری از شیوع ویروس به شیرخوار خود ، شیر مادر یا شیر دادن با پمپ شیر مادر را به نوزاد خود ادامه دهند.

راهنمایی در مورد شیردهی مادران مبتلا به COVID-19 تأیید شده یا تحت بررسی COVID-19

شیر مادر بهترین منبع تغذیه برای بیشتر نوزادان است. با این حال ، در مورد COVID-19 ناشناخته است. اینکه آیا و چگونه شروع یا ادامه شیردهی باید توسط مادر با هماهنگی خانواده و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی مشخص شود. یک مادر مبتلا به COVID-19 تأیید شده یا یک PUI علامت دار است ، باید از اقدامات احتیاطی احتمالی برای جلوگیری از انتشار ویروس به نوزاد خود ، از جمله شستن دست های خود قبل از لمس کردن نوزاد و پوشیدن ماسک صورت ، در صورت امکان ، هنگام تغذیه در پستان ، استفاده کند. در صورت دادن شیر مادر با پمپ دستی یا برقی ، مادر باید دست های خود را قبل از لمس هر قسمت پمپ یا بطری بشویید و توصیه های مربوط به تمیز کردن مناسب پمپ را بعد از هر بار استفاده کنید. در صورت امکان ،  کسی را  در نظر بگیرید که به خوبی شیر مادر دوشیده شده را به نوزاد بدهد ، و تغذیه کند.

                                 تهیه و ترجمه:دکترحسین جدید

منبع: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/prepare/pregnancy-breastfeeding.htm

نویسنده : دکترجدید
تاریخ انتشار : 18 / 03 / 2020
بازدید :
لینک کوتاه : https://www.drjadid.com/?p=1649