دوره انزوا و قرنطینه کوتاه تر شد-دکترجدید

اشتراک گذاری

مرکز کنترل بیماریهای آمریکا(CDC)به روز رسانی می کند و دوره انزوا و قرنطینه توصیه شده را برای جمعیت عمومی کوتاه می کند

با توجه به آنچه که در حال حاضر در مورد COVID-19 و نوع Omicron می دانیم، CDC زمان توصیه شده برای ایزوله شدن را از 10 روز برای افراد مبتلا به COVID-19 در صورت بدون علامت به 5 روز کاهش می دهد و به دنبال آن 5 روز استفاده از ماسک در اطراف دیگران است. این تغییر با انگیزه علمی است که نشان می دهد اکثریت انتقال SARS-CoV-2 در اوایل دوره بیماری رخ می دهد، به طور کلی در 1-2 روز قبل از شروع علائم و 2-3 روز پس از آن. بنابراین، افرادی که آزمایش آنها مثبت است باید به مدت 5 روز ایزوله شوند و اگر در آن زمان بدون علامت باشند، اگر بتوانند به مدت 5 روز به ماسک زدن ادامه دهند تا خطر ابتلا به دیگران به حداقل برسد، ممکن است ایزوله را ترک کنند.

علاوه بر این، CDC در حال به روز رسانی دوره قرنطینه توصیه شده برای افرادی است که در معرض COVID-19 قرار دارند. برای افرادی که واکسینه نشده اند یا بیش از شش ماه از دوز دوم mRNA خود (یا بیش از 2 ماه پس از واکسن J&J) مانده اند و هنوز تقویت نشده اند، CDC اکنون قرنطینه 5 روزه را توصیه می کند و سپس از ماسک برای 5 روز دیگر استفاده شود. . از طرف دیگر، اگر قرنطینه 5 روزه امکان پذیر نیست، ضروری است که یک فرد در معرض قرار گرفتن همیشه در اطراف دیگران به مدت 10 روز پس از قرار گرفتن در معرض قرار گرفتن، از ماسک مناسب استفاده کند. افرادی که واکسن تقویتی خود را دریافت کرده اند پس از قرار گرفتن در معرض تماس نیازی به قرنطینه ندارند، اما باید به مدت 10 روز پس از قرار گرفتن در معرض تماس ازماسک استفاده کنند. برای همه کسانی که در معرض تماس قرار گرفته اند، بهترین عمل شامل آزمایش SARS-CoV-2 در روز 5 پس از قرار گرفتن در معرض است. در صورت بروز علائم، افراد باید فوراً قرنطینه شوند تا زمانی که آزمایش منفی تأیید کند که علائم منتسب به COVID-19 نیستند.

جداسازی به رفتار پس از عفونت تایید شده مربوط می شود. ایزوله سازی به مدت 5 روز و به دنبال آن استفاده از ماسک مناسب خطر سرایت ویروس به دیگران را به حداقل می رساند. قرنطینه به زمان پس از قرار گرفتن در معرض ویروس یا تماس نزدیک با فردی که به COVID-19 مبتلا است اشاره دارد. هر دو به‌روزرسانی زمانی ارائه می‌شوند که نوع Omicron همچنان در سرتاسر ایالات متحده گسترش می‌یابد و علم کنونی را در مورد زمان و مدت زمانی که یک فرد حداکثر مسری است منعکس می‌کند.

داده های آفریقای جنوبی و بریتانیا نشان می دهد که اثربخشی واکسن در برابر عفونت برای دو دوز واکسن mRNA تقریباً 35٪ است. دوز تقویت کننده(سوم) واکسن کووید-19 اثربخشی واکسن در برابر عفونت را به 75 درصد بازمی گرداند. واکسیناسیون COVID-19 خطر ابتلا به بیماری شدید، بستری شدن در بیمارستان و مرگ ناشی از COVID-19 را کاهش می دهد. CDC به شدت واکسیناسیون کووید-19 را برای همه 5 سال به بالا و تقویت کننده برای همه 16 سال و بالاتر تشویق می کند. واکسیناسیون بهترین راه برای محافظت از خود و کاهش تأثیر COVID-19 بر جوامع ما است.

موارد زیر به مدیر CDC، دکتر روشل والنسکی نسبت داده می شود:

«نوع Omicron به سرعت در حال گسترش است و این پتانسیل را دارد که بر تمام جنبه های جامعه ما تأثیر بگذارد. توصیه های به روز شده CDC برای جداسازی و قرنطینه، آنچه را که در مورد گسترش ویروس و محافظت ارائه شده توسط واکسیناسیون و دوزهای تقویت کننده می دانیم، متعادل می کند. این به روز رسانی ها تضمین می کند که مردم می توانند با خیال راحت به زندگی روزمره خود ادامه دهند. پیشگیری بهترین گزینه ما است: واکسینه شوید، تقویت شوید، در مکان‌های عمومی سرپوشیده در مناطقی که سرایت قابل توجه و بالا در جامعه وجود دارد، ماسک بپوشید، و قبل از جمع شدن، آزمایش بدهید.»

تهیه و ترجمه:دکترحسین جدید

کانال تلگرامی دکترجدیدhttp://t.me/jadidpdf

منبع:https://www.cdc.gov/media/releases/2021/s1227-isolation-quarantine-guidance.html

دکترجدید

525 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

محصولات زیرا حتما ببینید ...

کتاب سوالاتplab۲

150000 تومان
تماس یا پیامک
× ارسال پیام در واتساپ