محصولات و مطالب رایگان
اندازه گیری شاخص توده بدنی(BMI) ……….. راهنما: زیر 18.5 لاغر …………. طبیعی:25_18.5 ………… اضافه وزن:30_25 …………….. چاقی کلاس یک: 35_30 ……………………..چاقی کلاس دو:40_35………چاقی کلاس سه:40 به بالا ………… Imperial را انتخاب کرده قد و وزن را وارد کنید سپس calculate را بزنید
BMI Calculator
Imperial    Metric
ft in
lbs
Powered by Easy BMI Calculator

درد قاعدگی یا پریود

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری

حقایقی در مورد درد پریود

اگر قاعدگی دردناک (دیسمنوره) دارید، تنها نیستید. حدود ۸۰٪ از خانمها در بعضی از مراحل زندگی خود دچار پریود درد می شوند. شما می توانید از درد پریود از نوجوانان اولیه تا زمان یائسگی رنج ببرید. بیشتر خانمها به خصوص در روز اول برخی از ناراحتی ها را در دوران قاعدگی تجربه می کنند. اما در ۵ تا ۱۰ درصد از خانم ها این درد به اندازه کافی شدید است که زندگی آنها را مختل می کند. اگر مادر شما دردهای پریود را تجربه کرده باشد، شما نیز به احتمال زیاد رنج خواهید برد. در ۴۰٪ از خانمها، درد پریود با علائم قبل از قاعدگی، مانند نفخ، سینه های دردناک، معده متورم، عدم تمرکز، نوسانات خلقی، بی حسی و خستگی همراه است.

مدیریت درد پریود

تعدادی روش ساده برای کاهش ناراحتی وجود دارد.

در حمام گرم با روغنهای آروماتراپی در آرامش باشید.

یک بطری آب گرم را در آغوش بگیرید.

ماساژ پشت و معده برای برخی از خانم ها مؤثر است.

لباس های متناسب و گشاد را در چند روز قبل و در طی دوره قاعدگی خود بپوشید.

ورزش آرام مانند یوگا ممکن است کمک کند.

یک برنامه آرامش منظم قبل از شروع دوره و در روزهای اول به استراحت ماهیچه ها کمک می کند و خون رسانی به ناحیه لگن را بهبود می بخشد.

برای تسکین سریع، یک مسکن را که به طور خاص برای علائم دوره طراحی شده است، بگیرید نظر دکتر جدید: مثل شیاف و استامینوفن. اگر جواب نداد از شیاف دیکلوفناک استفاده کنید چون دیکلوفناک عوارض زیادی مثل زخم کردن و خونریزی معده و روده و یا باعث آسیب کلیه ها میشود اگرچه این عوارض در همه اتفاق نمیافتد.

ادامه مطلب در سایت    به صورت رایگان

لینک دانلود

http://www.drjadid.com/wp-content/uploads/2019/12/dismenorrhea.pdf

نویسنده : دکترجدید
تاریخ انتشار : 04 / 12 / 2019
بازدید :
لینک کوتاه : https://www.drjadid.com/?p=827