محصولات و مطالب رایگان
اندازه گیری شاخص توده بدنی(BMI) ……….. راهنما: زیر 18.5 لاغر …………. طبیعی:25_18.5 ………… اضافه وزن:30_25 …………….. چاقی کلاس یک: 35_30 ……………………..چاقی کلاس دو:40_35………چاقی کلاس سه:40 به بالا ………… Imperial را انتخاب کرده قد و وزن را وارد کنید سپس calculate را بزنید
BMI Calculator
Imperial    Metric
ft in
lbs
Powered by Easy BMI Calculator

خطر متوسط انتقال کرونا ویروس از سطوح

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری

سطوح فقط خطر متوسطی برای گسترش ویروس کرونا در خانوارها ایجاد می کند سطوح آلوده ممکن است نقش کمی در انتقال ویروس کرونا (COVID-19) در داخل خانوار داشته باشد.

ریکاردا اشمیتوزن در دانشگاه بن در آلمان و همکارانش به دنبال ردیابی ویروس SARS-CoV-2 در ۲۱ خانوار بودند که هرکدام حداقل یک فرد آلوده را شامل می شد (M. Döhla و همکاران Preprint در medRxiv http: // doi). org / dxqn؛ ۲۰۲۰).

این تیم RNA ویروسی را فقط در ۳٪ نمونه ها از اشیاء اغلب لمس شده ، مانند دستگیره درب ، و در ۱۵٪ نمونه های گرفته شده از زهکشی حمام و توالت مشاهده کردند. این تیم نتوانست ویروس عفونی را از هر یک از نمونه ها رشد دهد.

تمام ۱۵ نمونه از مانیتورهای هوایی که برای برداشت ذرات معلق در هوا تنفسی طراحی شده اند ، برای RNA ویروسی منفی آزمایش شده است ، اگرچه نویسندگان می گویند روشی که آنها استفاده می کردند به معنی این نتیجه است که باید با احتیاط تفسیر شود.این یافته ها حاکی از آن است که انتقال مستقیم کرونا ویروس ، به عنوان مثال از طریق قطرات بازدم یا سرفه ، احتمالاً مسیر اصلی عفونت است. با این حال ، نویسندگان می گویند ، انتقال در فاضلاب یک مسیر عفونت است.

تهیه و ترجمه: دکترحسین جدید

منبع:https://www.nature.com/articles/d41586-020-00502-w

دسته بندی : کرونا ویروس
نویسنده : دکترجدید
تاریخ انتشار : 07 / 06 / 2020
بازدید :
لینک کوتاه : https://www.drjadid.com/?p=1993