خطر متوسط انتقال کرونا ویروس از سطوح

اشتراک گذاری

سطوح فقط خطر متوسطی برای گسترش ویروس کرونا در خانوارها ایجاد می کند سطوح آلوده ممکن است نقش کمی در انتقال ویروس کرونا (COVID-19) در داخل خانوار داشته باشد.

ریکاردا اشمیتوزن در دانشگاه بن در آلمان و همکارانش به دنبال ردیابی ویروس SARS-CoV-2 در ۲۱ خانوار بودند که هرکدام حداقل یک فرد آلوده را شامل می شد (M. Döhla و همکاران Preprint در medRxiv http: // doi). org / dxqn؛ ۲۰۲۰).

این تیم RNA ویروسی را فقط در ۳٪ نمونه ها از اشیاء اغلب لمس شده ، مانند دستگیره درب ، و در ۱۵٪ نمونه های گرفته شده از زهکشی حمام و توالت مشاهده کردند. این تیم نتوانست ویروس عفونی را از هر یک از نمونه ها رشد دهد.

تمام ۱۵ نمونه از مانیتورهای هوایی که برای برداشت ذرات معلق در هوا تنفسی طراحی شده اند ، برای RNA ویروسی منفی آزمایش شده است ، اگرچه نویسندگان می گویند روشی که آنها استفاده می کردند به معنی این نتیجه است که باید با احتیاط تفسیر شود.این یافته ها حاکی از آن است که انتقال مستقیم کرونا ویروس ، به عنوان مثال از طریق قطرات بازدم یا سرفه ، احتمالاً مسیر اصلی عفونت است. با این حال ، نویسندگان می گویند ، انتقال در فاضلاب یک مسیر عفونت است.

تهیه و ترجمه: دکترحسین جدید

منبع:https://www.nature.com/articles/d41586-020-00502-w

دکترجدید

525 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

محصولات زیرا حتما ببینید ...

کتاب سوالاتplab۲

150000 تومان
تماس یا پیامک
× ارسال پیام در واتساپ