خرید و حمل گوشت فله ، مرغ و غذاهای دریایی در دوران ویروس کرونا-دکترجدید

اشتراک گذاری

خرید و حمل گوشت فله ، مرغ و غذاهای دریایی در دوران ویروس کرونا

در پاسخ به تغییر در زنجیره تأمین غذا ، برخی از تولیدکنندگان گوشت و مرغ ، رستوران ها و تأمین کنندگان رستوران فروش مقادیر زیادی گوشت ، مرغ و غذاهای دریایی را به طور مستقیم به مصرف کنندگان آغاز کرده اند. در حالی که در حال حاضر هیچ مدرکی وجود ندارد که غذا باعث انتقال ویروس عامل COVID-19 شود ، موارد مهم دیگری نیز برای خرید عمده وجود دارد.

باکتریهای مضر بین ۵ درجه سلسیوس( ۴۱ درجه فارنهایت) و۶۰ درجه سلسیوس( ۱۴۰ درجه فارنهایت) سریعتر رشد می کنند. اگر در حال برداشتن گوشت ، مرغ یا غذای دریایی هستید ، یک کولر و کیسه یخ به همراه داشته باشید تا در حین حمل غذا در۵ درجه سلسیوس( ۴۱ درجه فارنهایت )یا سردتر نگه دارید.
هرگز اجازه ندهید که گوشت ، مرغ و غذاهای دریایی که به یخچال نیاز دارند بیش از دو ساعت در دمای اتاق بمانند. اگر درجه حرارت هوا بیش از۳۲ درجه سلسیوس( ۹۰ درجه فارنهایت) است هرگز اجازه ندهید که گوشت ، مرغ و غذاهای دریایی که به یخچال نیاز دارند بیش از یک ساعت در دمای اتاق بماند.
پس از رسیدن به خانه ، مواد گوشتی ، مرغ و غذاهای دریایی باید بلافاصله آماده شوند یا برای نگهداری ایمن در یخچال یا فریزر قرار دهید.در صورت نشت در بسته بندی ، یک ظرف ثانویه به همراه داشته باشید یا مواردی از گوشت ، مرغ یا غذاهای دریایی را در محلی از وسیله نقلیه خود قرار دهید که به راحتی تمیز و ضد عفونی شود. در صورت بروز نشتی ، سطح آن را پس از تماس با گوشت خام ، مرغ یا غذاهای دریایی یا آب آن ، کاملاً با آب گرم و صابون یا محلول سفید کننده بشویید.

تهیه و ترجمه:دکترحسین جدید

کانال تلگرامی دکترجدید t.me/jadidpdf

منبع:https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/daily-life-coping/food-and-COVID-19.html

دکترجدید

525 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

محصولات زیرا حتما ببینید ...

کتاب سوالاتplab۲

150000 تومان
تماس یا پیامک
× ارسال پیام در واتساپ