محصولات و مطالب رایگان
اندازه گیری شاخص توده بدنی(BMI) ……….. راهنما: زیر 18.5 لاغر …………. طبیعی:25_18.5 ………… اضافه وزن:30_25 …………….. چاقی کلاس یک: 35_30 ……………………..چاقی کلاس دو:40_35………چاقی کلاس سه:40 به بالا ………… Imperial را انتخاب کرده قد و وزن را وارد کنید سپس calculate را بزنید
BMI Calculator
Imperial    Metric
ft in
lbs
Powered by Easy BMI Calculator

توصیه های غذایی برای مراقبت از دندانهای کودکان

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری

مراقبت از دندان کودکان

شیرینی ، نوشیدنی های گازدار و بطری شیر

۱۰ نکته برای والدین در مورد دلایل مهم پوسیدگی دندان در کودکان و نحوه جلوگیری از آنها.

ایجاد عادات خوب می تواند به کودک شما کمک کند تا از مشکلات بهداشت دهان و دندان مانند پوسیدگی دندان و بیماری لثه جلوگیری کنید.

آیا می توانم به فرزندم اجازه دهم شیرینی داشته باشد؟ بیشتر کودکان شیرینی می خواهند ، اما شما می توانید کمک  کنید تا با اطمینان از زیاد نبودن مقدار یا در اغلب اوقات  ، و به ویژه قبل از خواب ، هنگامی که جریان بزاق کاهش می یابد از بروز مشکلات جلوگیری کنید .

سعی کنید شیرینی یا نوشیدنی شیرین را به عنوان پاداش ندهید.

بهترین تنقلات برای دادن به فرزند من چیست؟بهترین میان وعده ها میوه و سبزیجات خام هستند. نارنگی ، موز ، تکه هایی از خیار یا  هویج را امتحان کنید.

سایر میان وعده های خوب شامل نان تست ، کیک برنج و ذرت( پاپ کورن) ساده است.

میوه خشک دارای قند زیاد است و می تواند برای دندان ها بد باشد ، بنابراین هرگز آن را به کودکان با وعده های غذایی – به عنوان مثال به عنوان دسر – و هرگز به عنوان میان وعده بین وعده های غذایی ندهید.

آیا باید به فرزندم اجازه دهم نوشابه های مضر گازدار( (fizzy drinks) داشته باشد؟ نه خیر: نوشیدنی های گازدار حاوی مقادیر زیادی قند هستند که خطر پوسیدگی دندان را افزایش می دهد.

نوشیدنی های گازدار (چه آنهایی که حاوی شکر هستند و چه نسخه های بدون رژیم قند و یا رژیم های غذایی) نیز حاوی اسیدهایی هستند که می توانند سطح بیرونی دندان را از بین ببرند.

بهترین نوشیدنی های دندان کودک من کدام است؟بهترین نوشیدنی ها برای کودکان بالای ۱ سال ، آب سالم یا شیر معمولی است.

کودک شما باید از سن ۱۲ ماهگی تا ۲ سالگی شیر پر چرب (شیر کامل) بخورد.شیر نیمه چرب را از ۲ سالگی می توان معرفی کرد ،  زمانی که فرزند شما غذای خوب میخورد  ونسبت به  سن شان رشد خوبی دارند.شیر خامه گرفته را می توان به کودکانی که از ۵ سال به بالا هستند  داده شود…برای ادامه مطلب دانلود کنید

 لینک دانلود

http://www.drjadid.com/wp-content/uploads/2019/12/توصیه-های-غذایی-برای-مراقبت-از-دندانهای-کودکان.pdf

نویسنده : دکترجدید
تاریخ انتشار : 30 / 12 / 2019
بازدید :
لینک کوتاه : https://www.drjadid.com/?p=1166