محصولات و مطالب رایگان
اندازه گیری شاخص توده بدنی(BMI) ……….. راهنما: زیر 18.5 لاغر …………. طبیعی:25_18.5 ………… اضافه وزن:30_25 …………….. چاقی کلاس یک: 35_30 ……………………..چاقی کلاس دو:40_35………چاقی کلاس سه:40 به بالا ………… Imperial را انتخاب کرده قد و وزن را وارد کنید سپس calculate را بزنید
BMI Calculator
Imperial    Metric
ft in
lbs
Powered by Easy BMI Calculator

تغییر سبک زندگی در فشارخون بالا

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری

درمان فشار خون بالا

فشار خون بالا خطرناک است زیرا می تواند منجر به سکته مغزی ، سکته قلبی ، نارسایی قلبی یا بیماری کلیوی شود.اگر فشارخون به مدت طولانی بالا بماند و درمان نشود میتواند باعث افزایش ضخامت دیواره قلب و در نتیجه نارسایی قلب شود و همچنین میتواند باعث از کارافتادن کلیه و رفتن به سمت دیالیز شود.

هدف از درمان فشار خون بالا ، پایین آمدن فشار خون و محافظت از ارگان های مهم مانند مغز ، قلب و کلیه ها از آسیب است. طبق تحقیقات انجام شده ،درمان فشار خون بالا با کاهش سکته مغزی (کاهش متوسط ۳۵٪ -۴۰٪) ، حمله قلبی (۲۰٪ -۲۵٪) و نارسایی قلبی (بیش از ۵۰٪) همراه بوده است.

فشار خون بالا اکنون به عنوان فشار خون سیستولیک بیشتر از ۱۳۰ میلیمتر جیوه و دیاستولیک بالای ۸۰ میلیمترجیوه طبقه بندی می شود.برای جلوگیری از فشار خون بالا ، همه باید به ایجاد تغییر در شیوه زندگی از جمله خوردن رژیم غذایی سالم ، ترک سیگار و ورزش بیشتر تشویق شوند. درمان با دارو برای کاهش فشار خون به کمتر از ۸۰/۱۳۰ در افراد مسن تر از ۶۵ سال و افرادی که دارای فاکتورهای خطر مانند دیابت و کلسترول بالا هستند توصیه می شود.درمان فشار خون بالا شامل تغییر در شیوه زندگی و احتمالاً دارو درمانی است.

تغییر شیوه زندگی برای درمان فشار خون بالایک قدم مهم در پیشگیری و درمان فشار خون بالا ، شیوه زندگی سالم است. می توانید فشار خون خود را با تغییرات زیر در شیوه زندگی کاهش دهید:

لینک دانلود

http://www.drjadid.com/wp-content/uploads/2019/12/hypertension-lifestyle.pdf

نویسنده : دکترجدید
تاریخ انتشار : 04 / 12 / 2019
بازدید :
لینک کوتاه : https://www.drjadid.com/?p=819