محصولات و مطالب رایگان
اندازه گیری شاخص توده بدنی(BMI) ……….. راهنما: زیر 18.5 لاغر …………. طبیعی:25_18.5 ………… اضافه وزن:30_25 …………….. چاقی کلاس یک: 35_30 ……………………..چاقی کلاس دو:40_35………چاقی کلاس سه:40 به بالا ………… Imperial را انتخاب کرده قد و وزن را وارد کنید سپس calculate را بزنید
BMI Calculator
Imperial    Metric
ft in
lbs
Powered by Easy BMI Calculator

انتقال ویروس کرونا از مواد غذایی

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری

انتقال ویروس کرونا از مواد غذایی

در حال حاضر ، هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد دست زدن به غذا یا مصرف غذا با COVID-19 ارتباط دارد.
تصور می شود ویروس های کرونا ویروس ، مانند ویروس COVID-19 ، هنگام سرفه ، عطسه یا صحبت ، بیشتر از طریق قطره های تنفسی به فرد دیگر منتقل می شوند. این امکان وجود دارد که فرد با لمس یک سطح یا جسم ، از جمله غذا یا بسته بندی مواد غذایی ، که ویروس روی آن است و سپس دست زدن به دهان ، بینی یا احتمالاً چشم خود ، به COVID-19 مبتلا شود. با این حال ، تصور نمی شود که این اصلی ترین راه انتشار ویروس باشد.
پس از خرید ، دست زدن به بسته های غذایی ، یا قبل از تهیه یا خوردن غذا ، مهم است که همیشه دستان خود را حداقل به مدت ۲۰ ثانیه با آب و صابون بشویید. اگر آب و صابون در دسترس نیست ، از یک محلول ضدعفونی کننده دست استفاده کنید که حداقل حاوی ۶۰٪ الکل باشد. تمام سطوح دستان خود را بپوشانید و آنها را به هم بمالید تا احساس خشکی کنند.
بخاطر بسپارید ، همیشه رعایت روشهای ایمنی غذایی مناسب برای کاهش خطر بیماری از عوامل بیماری زای مشترک در مواد غذایی مهم است.

تهیه و ترجمه:دکترحسین جدید

منبع:https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/daily-life-coping/food-and-COVID-19.html

دسته بندی : آموزش , کرونا ویروس
نویسنده : دکترجدید
تاریخ انتشار : 28 / 10 / 2020
بازدید :
لینک کوتاه : https://www.drjadid.com/?p=3589