محصولات و مطالب رایگان
اندازه گیری شاخص توده بدنی(BMI) ……….. راهنما: زیر 18.5 لاغر …………. طبیعی:25_18.5 ………… اضافه وزن:30_25 …………….. چاقی کلاس یک: 35_30 ……………………..چاقی کلاس دو:40_35………چاقی کلاس سه:40 به بالا ………… Imperial را انتخاب کرده قد و وزن را وارد کنید سپس calculate را بزنید
BMI Calculator
Imperial    Metric
ft in
lbs
Powered by Easy BMI Calculator

اقدامات فاصله اجتماعی برای کروناویروس موثر است

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری

فاصله اجتماعی

یک مطالعه جدید توسط پروفسور Chaolong Wang و همکارانش از دانشگاه علم و فناوری Huazhong ، در ووهان چین ، نشان می دهد که اقدامات از راه فاصله اجتماعی که توسط مقامات چینی انجام شده است ، از ۲۳ ژانویه تا ۱۸ فوریه سال ۲۰۲۰ بیش از ۹۰٪ از عفونت های احتمالی را جلوگیری می کند.

پروفسور وانگ و تیم پس از ایجاد روشی برای پیش بینی الگوهای انتقال ویروس با نگاه به جنبش جمعیت ، موارد تأیید نشده و افراد در قرنطینه ، به این نتیجه رسیدند.

این مطالعه همچنین پیش بینی کرده است که نزدیک به ۶۰٪ از افراد مبتلا به ویروس هیچ علامتی ندارند و خود را ایزوله نمی کنند. این ممکن است به گسترش سریع ویروس کمک کرده باشد.

این یافته ها مطابق با مطالعات دیگر است ، مانند نمونه منتشر شده در Eurosurveillance که به بررسی شیوع ویروس در کشتی مسافرتی Diamond Princess پرداخت.

پروفسور جراردو چول ، همکار این تحقیق ، اهمیت فاصله اجتماعی را به عنوان تنها راه مسدود کردن زنجیره آلودگی در زمینه موارد بدون علامت برجسته می کند.”اجرای اقدامات دوردست اجتماعی قوی تنها راه جلوگیری از انتشار ویروس است.”- پروفسور جراردو چول ، نویسنده همکاریک مطالعه دیگر ، به رهبری پروفسور کریستوفر دای ، از دانشگاه آکسفورد ، در انگلستان ، از مجموعه داده های بزرگ برای تحلیل حرکات میلیون ها نفر در نتیجه ممنوعیت سفر در سراسر کشور در چین استفاده کرد.

ممنوعیت سفر در تاریخ ۲۳ ژانویه سال ۲۰۲۰ اعمال شد.”

بر اساس [این] داده ها ، ما همچنین می توانیم کاهش احتمال وقوع ووهان در شهرهای دیگر در سراسر چین را محاسبه کنیم ،” این را پروفسور اوتار بورنستاد ، نویسنده تحقیق ، از دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا ، در پارک دانشگاه میگوید.

دانشمندان تعداد ابتلا به این پرونده را از ابتدای شیوع بیماری تا ۱۹ فوریه ۲۰۲۰ ، پنجاهمین روز از آغاز شیوع این بیماری در نظر گرفتند.آنها همچنین با دسترسی به سوابق بهداشت عمومی و گزارش پرونده های COVID-19 ، بین ۲۳ ژانویه و ۱۹ فوریه پرونده ها را بررسی کردند.

در این مدت ، “تحلیل ما نشان می دهد که بدون ممنوعیت سفر ووهان و واکنش اضطراری ملی ، بیش از ۷۰۰۰۰۰ مورد COVID-19 مورد تأیید خارج از ووهان وجود داشته است.””به نظر می رسد که اقدامات کنترلی چین با شکستن زنجیره انتقال انجام شده است -یعنی جلوگیری از تماس بین افراد عفونی و مستعد.”- پروفسور کریستوفر دی

تهیه و ترجمه:دکترحسین جدید

دسته بندی : آموزش , کرونا ویروس
نویسنده : دکترجدید
تاریخ انتشار : 05 / 04 / 2020
بازدید :
لینک کوتاه : https://www.drjadid.com/?p=1737