محصولات و مطالب رایگان
اندازه گیری شاخص توده بدنی(BMI) ……….. راهنما: زیر 18.5 لاغر …………. طبیعی:25_18.5 ………… اضافه وزن:30_25 …………….. چاقی کلاس یک: 35_30 ……………………..چاقی کلاس دو:40_35………چاقی کلاس سه:40 به بالا ………… Imperial را انتخاب کرده قد و وزن را وارد کنید سپس calculate را بزنید
BMI Calculator
Imperial    Metric
ft in
lbs
Powered by Easy BMI Calculator

استفاده مشفقانه از رمدسیویر Remdesivir برای بیماران مبتلا به کوید۱۹ شدید

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری

استفاده از رمدسیویر Remdesivir

نتایج تحقیق

از ۶۱ بیمار که حداقل یک دوز Remdesivir دریافت کرده اند ، داده های مربوط به ۸ نفر قابل تجزیه و تحلیل نیست (از جمله ۷ بیمار بدون داده های بعد از درمان و ۱ با خطای دوز). از ۵۳ بیمار که اطلاعات آنها مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت ، ۲۲ نفر در ایالات متحده ، ۲۲ نفر در اروپا یا کانادا و ۹ نفر در ژاپن بودند.

در شروع مطالعه ، ۳۰ بیمار (۵۷٪) تهویه مکانیکی و ۴ نفر (۸٪) اکسیژن رسانی به غشای خارج (extracorporeal membrane oxygenation) از بدن را دریافت کردند. در طی پیگیری ۱۸ روزه ، ۳۶ بیمار (۶۸٪) در درجه دریافت اکسیژن حمایتی پیشرفت داشتند ، از جمله ۱۷ مورد از ۳۰ بیمار (۵۷٪) که تهویه مکانیکی دریافت کرده بودند که لوله تراشه آنها خارج شد.

در کل ۲۵ بیمار (۴۷٪) مرخص شدند و ۷ بیمار (۱۳٪) درگذشت. مرگ و میر ۱۸٪ (۶ از ۳۴) در بین بیمارانی که دارای تهویه تهاجمی و ۵٪ (۱ از ۱۹) در بین بیمارانی که تهویه تهاجمی دریافت نکردند ، بود.

نتیجه گیری
در این گروه از بیماران بستری شده برای Covid-19 شدید که تحت درمان با مصرف دلسوزانه قرار گرفتند ، بهبودی بالینی در ۳۶ از ۵۳ بیمار (۶۸٪) مشاهده شد. اندازه گیری اثربخشی به کارآزمایی های تصادفی و کنترل شده با دارونما در کنترل Remdesivir نیاز دارد. (بودجه علوم گیلاد).

                                                                                                                  تهیه و ترجمه:دکترحسین جدید

                                                                                      منبع:https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa2007016

دسته بندی : کرونا ویروس
نویسنده : دکترجدید
تاریخ انتشار : 11 / 04 / 2020
بازدید :
لینک کوتاه : https://www.drjadid.com/?p=1776