محصولات و مطالب رایگان
اندازه گیری شاخص توده بدنی(BMI) ……….. راهنما: زیر 18.5 لاغر …………. طبیعی:25_18.5 ………… اضافه وزن:30_25 …………….. چاقی کلاس یک: 35_30 ……………………..چاقی کلاس دو:40_35………چاقی کلاس سه:40 به بالا ………… Imperial را انتخاب کرده قد و وزن را وارد کنید سپس calculate را بزنید
BMI Calculator
Imperial    Metric
ft in
lbs
Powered by Easy BMI Calculator

آیا پودر تالک(موجود در پودر بچه) باعث سرطان تخمدان می شود؟

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری

مضرات پودر تالک

آیا استفاده از پودر در ناحیه تناسلی خطر ابتلا به سرطان تخمدان را افزایش می دهد؟

تجزیه و تحلیل داده جدید بیش از ۲۵۰،۰۰۰ زن هیچ پیوندی پیدا نکرد ، اما نویسندگان احتیاط می کنند زیرا این مطالعه ممکن است به اندازه کافی بزرگ نباشد. برخی افراد برای کاهش رطوبت ، اصطکاک و بو از پودر روی دستگاه تناسلی خود استفاده می کنند.

بیشتر فرآورده های پودر ، که بعضی از آنها پودر تالک یا پودر کودک می نامند ، حاوی تالک هستند. اینکه آیا ارتباطی بین استفاده از پودر و سرطان تخمدان وجود دارد ، یک موضوع بحث برانگیز است. چندین هزار زن پس از نگرانی مبنی بر ایجاد سرطان تخمدان در پاسخ به استفاده از این محصول ، علیه یک تولید کننده پودر کودک شکایت کرده اند.

نویسندگان در این مقاله می نویسند: “در این تجزیه و تحلیل متشکل از چهار گروه بزرگ ایالات متحده ، هیچ ارتباط آماری معنی داری بین مصرف خود پودر در ناحیه تناسلی و خطر ابتلا به سرطان تخمدان وجود ندارد.”

تهیه و ترجمه: دکترحسین جدید

کانال تلگرامی    t.me/jadidpdf

دسته بندی : آموزش , زنان و مامایی
نویسنده : دکترجدید
تاریخ انتشار : 18 / 01 / 2020
بازدید :
لینک کوتاه : https://www.drjadid.com/?p=1283