محصولات و مطالب رایگان
اندازه گیری شاخص توده بدنی(BMI) ……….. راهنما: زیر 18.5 لاغر …………. طبیعی:25_18.5 ………… اضافه وزن:30_25 …………….. چاقی کلاس یک: 35_30 ……………………..چاقی کلاس دو:40_35………چاقی کلاس سه:40 به بالا ………… Imperial را انتخاب کرده قد و وزن را وارد کنید سپس calculate را بزنید
BMI Calculator
Imperial    Metric
ft in
lbs
Powered by Easy BMI Calculator

آیا طبیعی است که کودک من زیرچشمانش تیره باشد؟

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری

کاملاً طبیعی است. چندین دلیل وجود دارد که کودک شما ممکن است اطراف چشمهای خود دایره های تاریک داشته باشد.

همه ما پوستی نازک تری در زیرچشم نسبت به بقیه صورت خود داریم. این بدان معناست که رگ های خونی زیر پوست می توانند منطقه اطراف چشم را تاریک جلوه دهند ، زیرا نزدیک تر به سطح هستند.

اگر کودک شما رنگ چهره نسبتا خوبی دارد ، ممکن است پوست اطراف چشمش نسبت به سایر نوزادان شفاف تر باشد. این می تواند دایره های تاریک زیر چشمان او را آشکارتر کند.

گاهی اوقات ، دایره های تیره زیر چشم می توانند ژنتیکی یا ارثی باشند و در اثر رنگدانه یا رنگ زیادی در پوست ایجاد شوند. به این هیپرپیگمنتیشن پری اوربیتال گفته می شود و بیشتر در نوزادانی که پوست تیره دارند وجود دارد. اگر دایره های تیره دور چشم خود داشته باشید ، احتمالاً کودک شما نیز دارد.

خستگی باعث می شود که دایره های تاریک نیز بیش از پیش برجسته شوند. اگر کودک شما بسیار خسته است ، ممکن است چهره وی ملایم تر به نظر برسد. این باعث می شود رگ های خونی زیر پوست او تیره تر به نظر برسند. کودک شما همچنین ممکن است هنگام خستگی چشم خود را مالش دهد ، تا پوست حساس اطراف چشم او قرمز شود.

گاهی اوقات ، حلقه های تیره در اطراف چشم می تواند ناشی از سایر موارد باشد. به عنوان مثال ، آلرژی ، مانند رینیت ، می تواند باعث ایجاد دایره های تاریک شود. یک عفونت ویروسی یا باکتریایی در سینوس ها (سینوزیت) همچنین می تواند به کودک شما دایره های متورم و متورم زیر چشم او را بدهد.این شرایط باعث ایجاد علائم دیگری از قبیل عطسه شدن با رینیت و سرخوردگی یا ایجاد آبریزش بینی مداوم با سینوزیت می شود. ممکن است پوست اطراف چشم کودک نیز احتمالاً پفی و قابل لمس شود. اگر نگران هستید ، یا فکر می کنید کودک شما می تواند به عفونت سینوس مبتلا شود ، به پزشک مراجعه یا با پزشک معالج خود صحبت کنید.

خستگی در کودکان

آیا کودک شما ممکن است خسته باشد؟ دریابید که او واقعاً به چه مقدار خواب نیاز دارد.سایر علائم آلرژی را جستجو کنید تا به دنبال آن باشید.آیا کوچولوی شما علائم دیگری دارد؟ یاد بگیرید چه موقع با پزشک تماس بگیرید.آخرین بررسی: آوریل ۲۰۱۸

دایره های تیره زیر چشم اغلب در اثر رگهای بزرگتر و تیره تر در اطراف چشم به خاطر انسداد بینی ایجاد می شوند. کودکان معمولاً در صورت ابتلا به سرماخوردگی یا حساسیت ، دچار گرفتگی بینی می شوند. همچنین می تواند در اثر آدنوئیدهای بزرگ(لوزه سوم) ایجاد شود. اینها گره های لنفاوی هستند که در بالای لوزه ها و پشت بینی قرار دارند. کودکانی که آدنوئیدهای بزرگ دارند ،
با دهان نفس میکشند و خروپف های بلند دارند.
اگر دایره های تیره ای زیر چشمان خود داشته باشید ، احتمالاً بچه های شما نیز خواهند داشت. برخی افراد از نظر ژنتیکی دارای پوستی نازک تری زیر چشم خود هستند. اگر کودک شما از پوست نازکتری برخوردار است ، به دلیل دیده شدن رگ های زیر پوست ، ممکن است به نظر برسد که دایره های تیره ای زیر چشم خود دارد.
پس چه زمانی باید نگران حلقه های تاریک زیر چشم باشید؟ سرطانهای نادر مانند نوروبلاستوما می توانند باعث ایجاد دایره های بسیار تیره در زیر چشم ، در واقع حتی در اطراف چشم شوند. تقریباً به نظر می رسد که کودک شما از ضربه با مشت ، دو چشم سیاه دارد. هر زمان که ممکن است علت وجود دایره های تیره زیر چشم جدی تر باشد ، کودک شما علائم دیگری را خواهد داشت که به پزشک کودک شما کمک می کند تا در صورت نیاز معاینه وآزمایش بیشتری انجام دهد.                                                                   

تهیه کننده:دکترحسین جدید

منبع:https://www.babycentre.co.uk/x1048427/is-it-normal-for-my-baby-to-have-dark-circles-under-his-eyes

AAP. 2013. Sinusitis and Your Child. American Academy of Pediatrics.

Freitag FM, Cestari TF. 2007. What causes dark circles under the eyes? Journal of Cosmetic Dermatology ۶(۳):۲۱۱-۱۵

Henochowicz SI. 2013. Allergic rhinitis. MedlinePlus.

دسته بندی : چشم , کودکان
نویسنده : دکترجدید
تاریخ انتشار : 06 / 05 / 2020
بازدید :
لینک کوتاه : https://www.drjadid.com/?p=1877