آیا بیمار شدن میتواند در مقابل ویروس کرونا ایمنی ایجاد کند؟

اشتراک گذاری

ایمنی در ویروس کرونا بعد از بیمارشدن

دانلود فرمت PDF در زیر

http://www.drjadid.com/wp-content/uploads/2020/03/ایمنی-در-برابر-ویروس-کرونا.pdf

                                  بسم الله الرحمن الرحیم

آیا بیمار شدن میتواند در مقابل ویروس کرونا ایمنی ایجاد کند؟

گرفتن ویروس کرونا ممکن است در برابر عفونت مجدد محافظت کند

مطالعه ای شامل چهار میمون ماکس رزس انجام شده است که نشان داد که قرار گرفتن در معرض SARS-CoV-2 – ویروسی که باعث COVID-19 می شود – در برابر عفونت های بعدی محافظت میکند.

دانشمندان دو میمون روزس از چهار میمون را  ۲۸ روز پس از ابتلا به عفونت ، مجدداً دوباره آلوده کردند.

محققان گزارش می دهند که “۹۶ سواب نازوفارنکس و مقعد پس از تجدید نظر در SARS-CoV-2 منفی آزمایش شده اند.” اتانازی واتوپسی یکی از دو میمون این نتایج را تأیید کرد.

“رویهم رفته، نتایج ما نشان داد که در معرض قرار گرفتن عفونت اولیه SARS-CoV-2 می تواند   از عفونت بعدی حفاظت کند ، که […] پیامدهای اساسی برای طراحی واکسن [و پیش آگهی بیماری]  ،”  از نتیجه گیری نویسندگان این مطالعه بدست میاید .

MNT با مارتین باخمان ، استاد واکسینولوژی در موسسه جنر دانشگاه آکسفورد در انگلستان ، در مورد موضوع گسترده تر COVID-19 و ایجاد ایمنی در برابر ویروس تماس گرفت.”من می توانم به شما بگویم ، اگر [COVID-19] گرفتید و واقعاً بیمار شدید ، مطمئن هستم که پاسخ آنتی بادی را ادامه خواهد داد که ماندگار خواهد شد.”- پروفسور مارتین باخمان

پروفسور باخمان ، که همچنین رئیس گروه ایمونولوژی در دانشگاه برن در سوئیس است ، ادامه داد: “اما ، اگر ویروس دارید و فقط کمی تکثیر می شود و هرگز به غدد لنفاوی نمی رسد ، پس شاید شما ایمنی  را ایجاد نکنید. واقعاً [پاسخ آنتی بادی] را ایجاد می کنید ، اما پس از آن واقعاً بیمار نشده اید. [از] هر کسی که واقعاً بیمار شده باشد ، من متعجب می شوم که هرکسی را پیدا کنم که پاسخ آنتی بادی نداشته باشد.

 “واکسن تحت آزمایش قرار گرفته است

در حال حاضر یک آزمایش برای آزمایش واکسن بالقوه SARS-CoV-2 برای اولین بار در انسان انجام می شود.

موسسه ملی بهداشت (NIH) این کارآزمایی را که در مؤسسه تحقیقاتی بهداشت Kaiser Permanente واشنگتن در سیاتل برگزار می شود ، تأمین کرده است.در این کارآزمایی ، ۴۵ داوطلب سالم  واکسن دریافت می کنند که حاوی بخشی از کد ژنتیکی است که از SARS-CoV-2 کپی شده است.

 از آنجا که واکسن در واقع SARS-CoV-2 نیست ، شرکت کنندگان دچار COVID-19  نمی شوند.

مقامات دولتی هشدار داده اند که ممکن است ۱۲-۱۸ ماه طول بکشد تا  واکسن به بازار برسد و توضیح داده اند  که هدف اصلی این آزمایش کنونی این است که مطمئن شویم که عوارض جانبی جدی وجود ندارد.

با این حال ، تلاش های زیادی برای تهیه واکسن های جدید در حال انجام است. در این مقاله ، ویرایشگر تحقیق ما ، Yella Hewings-Martin ، دکتری ، چندین پروژه را که اهداف بالقوه واکسن و درمانی را برای SARS-CoV-2 مشخص می کند ، گردآوری کرد.

یک روش قدیمی می تواند با COVID-19 مبارزه کند

پزشکان ممکن است بتوانند از یک روش قدیمی که تحت عنوان “آنتی بادی ضد انفعالی” برای معالجه COVID-19 استفاده می شود ، استفاده از این تحقیق را در مجله تحقیقات بالینی نشان می دهد.

محققانی که این مقاله را تألیف کرده اند می گویند ، “استقرار این گزینه نیازی به تحقیق و توسعه ندارد” ، زیرا این روش از دهه ۱۹۳۰ میلادی آغاز شده است.این روش شامل جمع آوری خون از شخصی است که ویروس داشته و از آن بهبود یافته است. با استفاده از سرم – بخشی که حاوی آنتی بادی های ضد عفونی است – محققان امیدوارند که بتوانند آن را به فرد دیگری  تزریق کنند ، بنابراین هم از بروز عفونت جلوگیری می کنند و هم برای مقابله با آن کمک می کنند.

دکتر آرتورو کازادوال ، استاد دانشکده بهداشت عمومی جانس هاپکینز بلومبرگ در بالتیمور ، MD ، و نویسنده مقاله جدید ، می گوید:”این همه قابل انجام است – اما برای انجام این کار ، نیاز به تلاش ، سازماندهی ، منابع … و افرادی که از این بیماری بهبود یافته اند که می توانند خون اهدا کنند.است

“سیستم ایمنی بدن ما می تواند ویروس را از بین ببردیک مطالعه جدید ، که در مجله Nature Medicine آمده است ، پرونده بیمار COVID-19 را که طی روزها از این بیماری بهبود یافته است ، مستند می کند.

این بیمار زنی ۴۷ ساله بود که در ووهان چین به ویروس مبتلا شده بود و محققان پاسخ ایمنی وی را در تلاش برای فهم بهبودی وی بررسی کردند.پروفسور کاترین کدزیسکا ، رئیس آزمایشگاه سلول T انسانی در گروه میکروبیولوژی و ایمونولوژی در موسسه Doherty در ملبورن ، استرالیا ، و همکارانش افزایش ایمونوگلوبولین G – شایع ترین نوع آنتی بادی – را در نمونه های خون زن مشاهده کردند. . علاوه بر این ، آنها افزایش ایمونوگلوبولین Mرا یافتند.

دانشمندان همچنین ۷ تا ۹ روز پس از شروع علائم تعداد زیادی سلول ایمنی مهم مانند سلولهای تخصصی ;کمک کننده T ، سلولهای T قاتل و سلولهای B را کشف کردند.وی گفت: “این یک قدم باورنکردنی به جلو برای درک آنچه باعث بهبودی COVID-19 می شود ، است. مردم می توانند از روشهای ما برای درک پاسخهای ایمنی در گروههای COVID-19 بزرگتر استفاده کنند و همچنین درک کنند که چه کمبودی در کسانی که پیامدهای کشنده دارند وجود دارد. “- پروفسور کاترین کردزیسکا

                        تهیه و ترجمه :دکترحسین جدید

منبع:  https://www.medicalnewstoday.com/articles/covid-19-5-reasons-to-be-cautiously-hopeful#Our-immune-system-could-defeat-the-virus

دکترجدید

526 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

محصولات زیرا حتما ببینید ...

کتاب سوالاتplab۲

150000 تومان
تماس یا پیامک
× ارسال پیام در واتساپ