آرایش دائمی یا تاتو-دکترجدید

اشتراک گذاری

آرایش دائمی یا تاتو یا خالکوبی

آرایش دائمی که به آن میکروپیگمنتیشن نیز گفته می شود ، یک عمل زیبایی برای ایجاد خط لب ، خط چشم یا ابرو است.

این تکنیک همچنین می تواند به صورت پزشکی (به نام “میکروپیگمنتیشن پزشکی”) در ناحیه ای از پوست تحت تأثیر یک بیماری قرار گیرد. به عنوان مثال ، می توان از این موارد استفاده کرد:

ایجاد ظاهر یک نیپل برای زنانی که تحت عمل جراحی ماستکتومی قرار گرفته اند

برای افرادی که دچار ریزش مو هستند ، تصویر مو ایجاد کنید

زخم های استتار یا مناطق پوست تحت تأثیر ویتیلیگو

قبل از اینکه آرایش دائمی کنید باید به چه چیزهایی فکر کنید

اطمینان از اینکه قبل از آرایش دائمی کاملاً مطمئن باشید مهم است.

قیمت آن چند است؟

در انگلستان هزینه آرایش دائمی از ۷۵ پوند برای یک مکان زیبایی تا ۵۰۰ پوند برای خط لب متفاوت است.

 در تهران: قیمت طرح‌های متوسط تاتو با رنگ عادی را ۱۰۰ هزار تومان و با رنگ آمریکایی را ۲۰۰ هزار تومان انجام می‌دهند. خالکوبی کل بدن یک آقا با تخفیف، ۱۰ میلیون تومان می شود.البته قیمت ها متفاوت است.

 شما می توانید برای بازسازی نوک پستان چند صد پوند و برای پوشش پوست چند هزار پوند پرداخت کنید.

محدودیت ها در تاتو

ممکن است هر سال کمی کمرنگ شود (برخی از افراد تصمیم می گیرند برای حفظ ظاهر خود هزینه بیشتری بپردازند)هیچ تضمینی برای دستیابی به اثر مطلوب وجود ندارد

رفع اشتباهات دشوار است – برای رفع اشتباهات باید تحت لیزر یا خال کوبی شیمیایی قرار بگیریدسبک های آرایش با گذشت زمان تغییر می کنند. به عنوان مثال ، ابروهای ضخیم و کاملاً مشخص ممکن است طی ۵ سال مد نباشند

ایمنی

ارائه دهندگان آرایش دائمی نیازی به ثبت نام در کمیسیون کیفیت مراقبت (CQC) نیستند ، که تنظیم کننده مستقلی برای خدمات بهداشتی در انگلیس است.اما پزشک باید در یک محیط تمیز ، ایمن و مناسب ، با فرآیندهای لازم برای مقابله با هرگونه عارضه ، کار کند.

میکروپیگمنتیشن پزشکی به آموزش خاصی نیاز دارد ، بنابراین آموزش و صلاحیت پزشک را بررسی کنید. همچنین با پزشک عمومی خود مشورت کنید که داشتن میکروپیگمنتیشن پزشکی در درمان برنامه ریزی شده اختلال ایجاد نمی کند.

درباره انتخاب افرادی که عمل زیبایی شما را انجام می دهند بیشتر بخوانید.

اگر مستعد ایجاد زخم کیلود(جای زخم بد شکل) هستید ، آرایش دائمی در نظر نگیرید.

آنچه شامل آن می شود

مشاوره انجام تاتو

شما باید قبل از آن یک مشاوره کامل داشته باشید تا در مورد ظاهری که می خواهید از آرایش دائمی بدست آورید و در مورد رنگ ، موقعیت و شکل به توافق برسید. اطلاعاتی راجع به اینکه اگر در طی مراحل مشکلی پیش آمد ، چه فرایندی دنبال خواهد شد.وقت بگذارید و به تصمیم خود فکر کنید.برای اطمینان از عدم حساسیت به رنگدانه ، باید آزمایش پچ نیز انجام شود.

در روزویزیت

برای بی حس شدن پوست شما از یک کرم بی حسی موضعی استفاده می شود. سپس پزشک با استفاده از قلم جراحی روی پوست شما نقاشی می کشد.یک سوزن استریل یکبار مصرف در زیر لایه های بالایی پوست قرار می گیرد تا گرانول های رنگی رسوب کند. این رنگدانه معمولاً اکسید آهن است که احتمالاً باعث واکنشهای آلرژیک و خونریزی می شود.

انجام تاتو چند ساعت طول می کشد؟

معمولاً به ۲ برنامه با فاصله ۴ تا ۶ هفته و درمان های “نگهداری” یا “تکمیلی” بعد از ۱ تا ۳ سال نیاز خواهید داشت که هزینه اضافی خواهد داشت.

پس از آن تاتو

پزشک شما از یک کرم سد کننده استفاده می کند. به شما توصیه می شود اگر احساس خشک شدن ناحیه و ادامه استفاده از آن تا ۱۴ روز یا تا زمان بهبود کامل ناحیه را دارید ، این کار را ۲ بار در روز انجام دهید.این منطقه ممکن است در حین ترمیم احساس خارش کند یا کاملا خشک باشد.

در ابتدا ، رنگ ممکن است بسیار شدید به نظر برسد. حدود ۴ هفته طول می کشد تا رنگ به سایه دائمی خود برسد.ناحیه اطراف ممکن است بلافاصله پس از درمان سرخ و کمی متورم شود و بعد از چند روز (بسته به روش کار). ممکن است در روز اول چند لکه خون وجود داشته باشد.

باید از دوش گرفتن مستقیم یا دوش گرفتن در حمام خودداری کنید ، زیرا ممکن است رنگدانه را از بین ببرد یا خطر عفونت را افزایش دهد. همچنین باید تا زمان بهبود کامل ناحیه از آب کلر (مانند استخرهای شنا) و قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید.بهبودی کامل ممکن است حدود ۲ هفته طول بکشد ، پس از آن زمان می توانید روال معمول خود را دنبال کنید و از محصولات زیبایی استفاده کنید.

خطرات تاتو

خطرات احتمالی آرایش دائمی عبارتند از:نتایج ناامید کننده (رفع اشتباهات دشوار است)

عفونت

واکنش پوستی ، مانند تورم ، ترک خوردن ، لایه برداری یا تاول زدن

گرانولوم – توده های ریزی است که در زیر پوست در اطراف رنگدانه ایجاد می شود

زخم ، یا رشد بیش از حد بافت اسکار

یک واکنش آلرژیک به رنگدانه – اما این نادر است ، زیرا تست پچ معمولاً این را از قبل نشان می دهد

برخی از افراد در صورت انجام ام آر آی اسکن در ناحیه خال کوبی شده دچار تورم یا سوزش می شوند ، اما این موارد نادر است.

در صورت بروز مشکل بعد از تاتو چه باید کرد؟

شما باید به دنبال مشکلات مربوط به بهبودی یا تغییرات رنگدانه ای پوست باشید.اگر علائم یا عارضه ای دارید که نیاز به مراقبت پزشکی دارد ، بهتر است به پزشک معالج شما مراجعه کنید.

اگر این امکان وجود ندارد ، می توانید به یک پزشک  عمومی یا متخصص پوست مراجعه کنید.

تهیه و ترجمه:دکترحسین جدید

کانال تلگرامی دکترجدید http://t.me/jadidpdf

منبع: https://www.nhs.uk/conditions/cosmetic-procedures/permanent-make-up/

دکترجدید

526 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

محصولات زیرا حتما ببینید ...

کتاب سوالاتplab۲

150000 تومان
تماس یا پیامک
× ارسال پیام در واتساپ