محصولات و مطالب رایگان
اندازه گیری شاخص توده بدنی(BMI) ……….. راهنما: زیر 18.5 لاغر …………. طبیعی:25_18.5 ………… اضافه وزن:30_25 …………….. چاقی کلاس یک: 35_30 ……………………..چاقی کلاس دو:40_35………چاقی کلاس سه:40 به بالا ………… Imperial را انتخاب کرده قد و وزن را وارد کنید سپس calculate را بزنید
BMI Calculator
Imperial    Metric
ft in
lbs
Powered by Easy BMI Calculator

۱۰ نکته برای خرید کفش مناسب

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری

نکات مهم در خرید کفش

۱۰ نکته برای خرید کفش مناسب

هنگام خرید کفش ، می خواهید چیزی بیش از مد را در ذهن داشته باشید – همچنین می خواهید عملکرد و نگه داشتن پاهای خود را در فرم مناسب در نظر بگیرید. این ۱۰ نکته می تواند در انتخاب کفش مناسب به شما کمک کند:

۱٫ترسیمی از پای خود را با خود بگیرید. هر کفش را که فکر می کنید ممکن است بخرید روی آن ترسیم  قرار دهید. اگر کفش باریک یا کوتاه تر از ترسیم است ، حتی آن را امتحان نکنید.

۲٫کفش را بعد از ظهر بخرید – طبیعتاً پای شما با استفاده در طول روز بزرگتر(به خاطر تورم) می شود.

۳٫همان جورابی را که قصد دارید با کفش بپوشید ، همان جوراب را  بپوشید.

۴٫یک فروشنده داشته باشید که هر دو پا را اندازه گیری کند – و هر بار که کفش جدید خریداری می کنید اندازه بگیرید. پاها با افزایش سن تغییر می یابند ، اغلب بزرگتر و گسترده تر می شوند. اگر یک پا بزرگتر از پای دیگر است ، سایزی بخرید که متناسب با پای بزرگتر باشد.

۵٫در کفش بایستید. به آرامی در بالای کفش فشار دهید تا مطمئن شوید که در حدود نیم اینچ (۱٫۲۵ سانتی متر) فاصله بین طولانی ترین انگشت پا و انتهای کفش وجود دارد. این امر فضای کافی برای پایتان را در هنگام قدم زدن فراهم می کند. انگشتان پا را پیچ بزنید تا مطمئن شوید فضای کافی وجود دارد.

۶٫در داخل مغزه بگردید تا مشخص شود که چه احساسی دارید. آیا فضای کافی در قوزک های  پا وجود دارد؟ آیا پاشنه ها کاملاً مناسب هستند ، یا آیا آنها پیچ و خم می شوند؟ منطقی فکر نکنید که کفش فقط به “باز  شدن” نیاز دارد.

۷٫کفش هایی را که از ابتدا متناسب است پیدا کنید.

به راحتی خود به  جای اندازه و توضیحات کفش اعتماد کنید. اندازه ها بین تولید کنندگان متفاوت است. مهم نیست که تبلیغ چقدرراحت بودن را نشان دهد  که این کفش ها راضی کننده هستند ، شما قاضی واقعی هستید.

۸٫به عرض و همچنین طول توجه کنید. اگر توپ پای شما در یک کفش خاص احساس فشرده سازی می کند ، بپرسید که آیا این اندازه در ابعاد گسترده تری وجود دارد یا خیر. خرید کفش هایی که اندازه آنها از نظر اندازه بزرگتر است – اما نه وسیع تر – لزوماً این مشکل را برطرف نمی کند.

۹٫در داخل کفش احساس کنید که آیا برچسب ها ، درزها یا مواد دیگری وجود دارد که ممکن است پای شما را تحریک کند.

۱۰٫کف پا را بررسی کنید. آیا آنها به اندازه کافی محکم هستند تا از اشیاء تیز محافظت کنند؟ آیا آنها هر نوع بالشتک را ارائه می دهند؟ توجه داشته باشید که هنگام پیاده روی در فروشگاه کفش چه احساسی دارند. سعی کنید روی سطوح سخت و همچنین فرش قدم بزنید تا ببینید کفش در هر دو حالت چگونه است.

                            تهیه و ترجمه :دکترحسین جدید

                         کانال تلگرامی    t.me/jadidpdf

لینک دانلود PDF

http://www.drjadid.com/wp-content/uploads/2019/12/10-نکته-برای-خرید-کفش-مناسب.pdf

نویسنده : دکترجدید
تاریخ انتشار : 23 / 12 / 2019
بازدید :
لینک کوتاه : https://www.drjadid.com/?p=1090