تعریف و کنترل استرس

اشتراک گذاری

۱۰ چیز استرس زدا

                                          بسم الله الرحمن الرحیم

۱۰ چیز استرس زدا

اگر دچار استرس هستید ، خواه به وسیله شغل خود و یا چیز شخصی تر ، اولین قدم برای احساس بهتر ، شناسایی علت است.

بی فایده ترین کاری که می توانید انجام دهید این است که برای کمک به مقابله با آن ، به چیزی ناسالم ، مانند سیگار کشیدن یا نوشیدن روی آورید.

پروفسور کری کوپر ، متخصص بهداشت حرفه ای در دانشگاه لنکستر می گوید: “در زندگی ، همیشه یک راه حل وجود دارد.

“”عدم کنترل اوضاع و کار نکردن فقط مشکلات شما را بدتر می کند.”او می گوید کلیدهای مدیریت خوب استرس ، ایجاد قدرت عاطفی ، کنترل در وضعیت شما ، داشتن یک شبکه اجتماعی خوب و اتخاذ دیدگاه مثبت است.

کاری که می توانید برای رفع استرس انجام دهید

این ۱۰ پیشنهاد برتر استرس زدای پروفسور کوپر است:

فعال باش

ورزش باعث نمی شود استرس شما از بین برود ، اما برخی از فشار های  عاطفی که احساس می کنید را کاهش می دهد ، افکار خود را پاک می کند و به شما امکان می دهد با آرامش بیشتری با مشکلات خود برخورد کنید.

برای مشاوره بیشتر بخوانید که چگونه فعال بودن به رفاه روان کمک می کند.

با ورزش شروع کنید

کنترل را به دست گرفتن

برای هر مشکلی راه حلی وجود دارد. پروفسور کوپر می گوید: “اگر منفعل باشید و فکر کنید ،” من نمی توانم در مورد مشکل خود کاری انجام دهم “، استرس شما بدتر می شود.”

“این احساس از دست دادن کنترل یکی از اصلی ترین دلایل استرس و عدم رفاه است.”

عمل به دست آوردن کنترل به خودی خود توانمند است ، و این یک بخش اساسی برای یافتن راه حلی است که شما را راضی کند و نه شخص دیگری.

نکاتی درباره نحوه مدیریت وقت خود دریافت کنید

با مردم در ارتباط باشید

یک شبکه پشتیبانی خوب از همکاران ، دوستان و خانواده می تواند مشکلات کاری شما را کاهش داده و به شما در دیدن امور به روشی متفاوت کمک کنند.

پروفسور کوپر می گوید: “اگر با مردم ارتباط برقرار نکنید ، دیگر نیازی به پشتیبانی نخواهید داشت.”فعالیت هایی که با دوستان انجام می دهیم به ما در آرامش کمک می کنند.

 ما اغلب با آنها می خندیم ، که یک تسکین دهنده استرس عالی است.پروفسور کوپر می گوید: “صحبت کردن از طریق یک دوست به شما کمک می کند تا راه حل هایی برای مشکلات خود پیدا کنید.”در مورد راه های دیگری که به بهزیستی روبط ما کمک می کنند بخوانید.

مقداری “وقت من” داشته باشید

در اینجا در انگلیس طولانی ترین ساعت ها در اروپا کار می کنیم ، به این معنی که اغلب وقت کافی را برای انجام کارهایی که واقعاً از آنها لذت می بریم صرف نمی کنیم.

پروفسور کوپر می گوید: “همه ما برای معاشرت ، آرامش یا ورزش باید مدتی وقت بگذاریم.”او توصیه می کند دو شب  در هفته را برای برخی از فعالیت های “وقت من”  به جز محل کار  نگه دارید.

وی می گوید: “با اختصاص این ۲ روز ، شما به این دلیل وسوسه نخواهید شد که اضافه کاری کار کنید.”

خودتو به چالش بکش

تعیین اهداف و چالش های خود ، چه در محل کار و چه در خارج ، مانند یادگیری یک زبان جدید یا ورزش جدید ، به ایجاد اعتماد به نفس کمک می کند.

این به شما در مقابله با استرس کمک می کند.پروفسور کوپر می گوید: “با ادامه یادگیری ، شما به عنوان یک فرد از نظر عاطفی بیشتر مقاومت می کنید.””این شما را به دانش آغشته می کند و باعث می شود شما بخواهید کارها را انجام دهید نه اینکه منفعل باشید ، مانند تماشای تلویزیون در هر روز.”

از عادت های ناسالم خودداری کنید

به عنوان روش های مقابله خود به الکل ، سیگار کشیدن و کافئین تکیه نکنید.

پروفسور کوپر می گوید: “مردان بیش از زنان احتمالاً این کار را انجام می دهند. ما این رفتار اجتناب را می نامیم.” “زنان بهتر می خواهند از محافل اجتماعی خود حمایت کنند.”در دراز مدت ، این عصا مشکلات شما را برطرف نمی کند. آنها فقط مشکلات  جدیدی ایجاد می کنند.

پروفسور کوپر می گوید: “مثل این است که سر خود را در ماسه بگذارید(سر خود زیر آب کردن).” “این ممکن است امدادرسانی موقت را ایجاد کند ، اما این امر باعث نمی شود مشکلات از بین بروند. شما باید علت استرس خود را برطرف کنید.”

به افراد دیگر کمک کنید

پروفسور کوپر می گوید شواهد نشان می دهد که افرادی که به دیگران کمک می کنند ، از طریق فعالیت هایی مانند داوطلبانه یا کار در جامعه ، مقاومت بیشتری می کنند.

پروفسور کوپر می گوید: “کمک به افرادی که غالباً در شرایط بدتر از شما هستند ، به شما کمک می کند تا مشکلات خود را در چشم انداز قرار دهید.” “هرچه بیشتر هدیه کنید ، مقاومت و شادابی بیشتری خواهید داشت.”

اگر وقت داوطلب شدن ندارید ، سعی کنید هر روز برای یک نفر آن را انجام دهید. این می تواند چیزی به اندازه کمک به شخصی در عبور از جاده یا رفتن به قهوه برای همکاران باشد.

اطلاعات بیشتری در مورد دادن کمک جهت بهسازی ذهنی کسب کنید

باهوش تر کار کنید ، نه سخت تر

کار باهوش تر به معنای اولویت بندی کار خود ، تمرکز روی کارهایی است که تغییر واقعی ایجاد می کنند.

کوپر می گوید: “مهمترین کارها را تا آخر انجام دهید.” “بپذیرید که سینی درون شما همیشه پر خواهد بود. انتظار نداشته باشید که در پایان روز خالی باشد.”

سعی کنید مثبت باشید

به دنبال نکات مثبت در زندگی و چیزهایی باشید که از آنها سپاسگزار هستید.

پروفسور کوپر می گوید: “مردم همیشه از آنچه دارند ، قدردانی نمی کنند.” او می گوید: “سعی کنید همیشه نیمه پر لیوان را ببینید .

“در پایان هر روز سعی کنید ۳ موردی را که خوب پیش رفته است ، یا به خاطر آن سپاسگذارید ، بنویسید.

چیزهایی را که نمی توانید تغییر دهید بپذیرید

همیشه تغییر وضعیت دشوار ممکن نیست. سعی کنید روی چیزهایی که کنترل می کنید تمرکز کنید.پروفسور کوپر می گوید:

 “اگر شرکت شما تحت تأثیر قرار گرفته است و افزایشی ها را انجام می دهد ، مثلاً هیچ کاری نمی توانید انجام دهید.””

در شرایطی مانند آن ، شما باید روی چیزهایی که می توانید کنترل کنید ، تمرکز کنید ، مانند جستجوی شغل جدید.”

                              تهیه و ترجمه: دکتر حسین جدید

                                    www.drjadid.com

                           منبع: https://www.nhs.uk/

 

لینک دانلود رایگان PDF

http://www.drjadid.com/wp-content/uploads/2019/12/stress-control.pdf

دکترجدید

532 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

محصولات زیرا حتما ببینید ...

کتاب سوالاتplab۲

150000 تومان
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟