محصولات و مطالب رایگان
اندازه گیری شاخص توده بدنی(BMI) ……….. راهنما: زیر 18.5 لاغر …………. طبیعی:25_18.5 ………… اضافه وزن:30_25 …………….. چاقی کلاس یک: 35_30 ……………………..چاقی کلاس دو:40_35………چاقی کلاس سه:40 به بالا ………… Imperial را انتخاب کرده قد و وزن را وارد کنید سپس calculate را بزنید
BMI Calculator
Imperial    Metric
ft in
lbs
Powered by Easy BMI Calculator

تاثیر واکسن سینوفارم( Sinopharm )

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری

تاثیر واکسن سینوفارم( Sinopharm )

واکسن کووید19 غیرفعال سینوفارم( Sinopharm )تولید کننده چینی خطر ترومبوز یا ترومبوسیتوپنی را در گیرندگان افزایش نمی دهد و آخرین داده های دنیای واقعی از آرژانتین نشان می دهد که این واکسن 84 درصد کارایی محافظت از مرگ را در بین افراد 60 سال به بالا دارد. بیانیه گروه ملی بیوتک چینChina National Biotec Group (CNBG) ، زیرمجموعه Sinopharm.
سینوفارم با استناد به مطالعه ای که در 27 ژوئیه در مجله Science Bulletin منتشر شد ، در بیانیه ای اعلام کرد که میزان تبدیل آنتی بادی های اختصاصی SARS-CoV-2 چهار هفته پس از واکسیناسیون با واکسن ایجاد شده توسط CNBG 95.81 درصد بود.
بر اساس مقاله ، هیچ یک از افراد دارای ترومبوز خود به خود یا ترومبوسیتوپنی در حداقل دوره پیگیری هشت هفته نبودند و هیچ تغییری در مشخصات اتوآنتی بادی یا تظاهرات بالینی نامطلوب مشاهده نشد.
این مطالعه بر روی 406 کارمند مراقبت های بهداشتی انجام شد که دو دوز با فاصله 21 روز در بیمارستان روژین شانگهای دریافت کردند. آنها از 14 ژانویه تا 10 مارس 2021 با حداقل دوره پیگیری هشت هفته به کار گرفته شدند.
عوارض جانبی نادر اما شدید مشخص شده با لخته شدن خون خطرناک و تعداد پلاکت های پایین پس از تجویز واکسن COVID-19 حامل آدنوویروس در سطح جهان گزارش شده و توجه زیادی را به خود جلب کرده است ، بنابراین محققان چینی این مطالعه را برای بررسی اینکه آیا CNBG COVID- واکسن 19 می تواند منجر به مشکلات مشابه شود.
برخی از دریافت کنندگان واکسن آدنوویروس آکسفورد/AstraZeneca COVID-19 پس از عرضه واکسن در انگلیس در ماه ژانویه دچار لخته شدن خون شده اند.
پانل مشاوره ایمنی واکسن سازمان بهداشت جهانی در ماه آوریل اعلام کرد که ارتباط علی بین واکسن AstraZeneca COVID-19 و موارد نادر لخته شدن خون با پلاکت کم “محتمل تلقی می شود اما تأیید نمی شود”.
در یک مطالعه اخیر ، محققان انجمن پزشکی ماساچوست 170 مورد قطعی و 50 مورد احتمالی لخته شدن نادر – که بین 22 مارس تا 6 ژوئن به بیمارستانهای انگلستان ارائه شده بودند – را به عنوان ترومبوسیتوپنی ایمنی و ترومبوز ایمنی ناشی از واکسن شناسایی کردند.
Sinopharm دو واکسن غیر فعال COVID-19 تولید کرده است ، یکی توسط موسسه آن در پکن و دیگری توسط یک موسسه دیگر در ووهان.
CNBG گفت ، واکسن ها برای استفاده اضطراری در 98 کشور و منطقه تأیید شده اند و توسط سازمان های بین المللی از جمله سازمان بهداشت جهانی به رسمیت شناخته شده اند.
بر اساس بیانیه دیگری از CNBG در روز سه شنبه ، بر اساس داده های نزدیک به 150،000 نفر ، واکسن ها میزان محافظت در برابر مرگ 84 درصد را در افراد 60 ساله و بالاتر در آرژانتین نشان داده اند.
این میزان در گروه سنی 69-60 سال 80.2 درصد ، در افراد 70-79 سال 88.3 درصد و در افراد 80 سال به بالا 77.6 درصد بود.
CNBG گفت که اولین شلیک می تواند برای افراد 60 سال به بالا 61.6 درصد اثر محافظتی در برابر مرگ داشته باشد. همچنین ، تنها 1866 مورد عارضه جانبی پس از انجام بیش از چهار میلیون مورد تزریق CNBG گزارش شده است ، CNBG خاطرنشان کرد.
تهیه و ترجمه:دکترحسین جدید

منبع:https://www.globaltimes.cn/page/202108/1231757.shtml

دسته بندی : کرونا ویروس
نویسنده : دکترجدید
تاریخ انتشار : 09 / 09 / 2021
بازدید :
لینک کوتاه : https://www.drjadid.com/?p=4367