محصولات و مطالب رایگان
اندازه گیری شاخص توده بدنی(BMI) ……….. راهنما: زیر 18.5 لاغر …………. طبیعی:25_18.5 ………… اضافه وزن:30_25 …………….. چاقی کلاس یک: 35_30 ……………………..چاقی کلاس دو:40_35………چاقی کلاس سه:40 به بالا ………… Imperial را انتخاب کرده قد و وزن را وارد کنید سپس calculate را بزنید
BMI Calculator
Imperial    Metric
ft in
lbs
Powered by Easy BMI Calculator

غذاهای سالم با ماهی و میگو

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری

غذاهای سالم با ماهی و میگو

ماهی دارای ارزش تغذیه ای بسیار بالایی است و مواد مغذی مفید و ضروری در خود دارد. نوع چربی موجود در ماهی سبب شده که این ماده غذایی در بین سایر مواد غذایی اهمیت بیشتری داشته باشد. ماهی حاوی پروتئین با کیفیت بالا، ید، ویتامین های مختلف، مواد معدنی، چربی و کلسترول کم است. ماهی و آبزیان بهترین منبع اسیدهای چرب امگا-3 هستند و اثرات بسیار مهمی در سلامت انسان به عهده دارد و از بسیاری از بیماریها پیشگیری می کند.

ميگو جانورى آبزى از خانواده سخت پوستان است كه به طور عمده در آب‌هاى گرم زندگي مي‌كند و برخي از گونه‌هاي آن نيز در آب‌هاي سرد و شيرين يافت مي‌شود و به منظور توليد گوشت در محيط‌هاى مصنوعى نيز پرورش داده مي‌شود. در ايران ميگوهاي خوراكي آب شور در درياي عمان و خليج فارس زندگي مي‌كنند. اين آبزي كف زي است و به همين دليل درنواحي نسبتا كم عمق يافت مي‌شود. اين نوع ميگو را دريايي مي‌نامند كه به وسيله لنج و كشتي با تورهاي ويژه صيد شده و به ساحل حمل مي‌شود و در ساحل، برحسب اينكه عمل‌آوري شود و يا به صورت تازه به بازار مصرف انتقال يابد به دو دسته ميگوي تازه و منجمد تقسيم‌بندي مي‌شود.

تهیه کننده :دکترحسین جدید

ادامه مطلب در فرمت PDF لطفا در لینک زیر کلیک کنید

https://www.drjadid.com/wp-content/uploads/2021/09/روش-پخت-ماهی-و-میگو.pdf

 

 

نویسنده : دکترجدید
تاریخ انتشار : 13 / 09 / 2021
بازدید :
لینک کوتاه : https://www.drjadid.com/?p=4372