علل و درمان سرفه

اشتراک گذاری

نحوه درمان سرفه در سرماخوردگی یا آنفولانزا

                                         بسم الله الرحمن الرحیم

شما نمی توانید سرماخوردگی یا آنفولانزا را درمان کنید ، اما می توانید سرفه و گلودرد را که گاهی همراه آنها است ، تسکین دهید.

از قطره سرفه یا آب نبات سخت استفاده کنید. منتول و قطره های خاص سرفه های گیاهی می تواند اندکی بی حسی ایجاد کنند و گلو درد شما را تسکین دهند. اما مکیدن آب نبات های سخت ممکن است همین کار را انجام دهد.

یک قاشق چایخوری عسل را امتحان کنید. این روش درمانی سنتی برای گلودرد ممکن است به تسکین سرفه نیز کمک کند. یک قاشق غذاخوری را به چای خود اضافه کنید ، اما به بچه های زیر ۱ سال عسل ندهید.

مصرف مایعات. نوشیدن نوشیدنی باعث می شود گلوی شما مرطوب و راحت شود. هنگامی که گلویتان درد نکند ، ممکن است سرفه نکنید. تقریباً هر نوشیدنی به جز الکل یا نوشیدنی های کافئین دار خوب است. آنها می توانند شما را خشک کنند. همچنین در صورت ناراحتی در گلو ، از آب پرتقال و سایر نوشیدنی های مرکبات خودداری کنید.

آن نوشیدنی را گرم کنید. برای گرم کردن راه های هوایی خود مقداری چای گرم یا سوپ مرغ بجوشانید. نه تنها شما را آبرسانی می کند ، بلکه گرمی به تجزیه خلط کمک می کند و سرفه را کمتر  می کند.

از داروهای سرفه استفاده کنید. گاهی اوقات برای بیرون آمدن  مخاط ناخوشایند باید سرفه کنید. اما در سایر موارد ، شما باید سرفه خود را آرام کنید ، مانند زمانی که می خواهید بخوابید. داروی بدون نسخه سرفه می تواند کمک کند. Expectorants به شما کمک می کند تا خلط را سرفه کنید بیرون بیاورید. سرکوب کننده های سرفه تمایل شما به سرفه را کاهش می دهد. اگر مطمئن نیستید به کدام نوع نیاز دارید ، از پزشک یا داروساز خود بپرسید

از مواد ضد احتقان استفاده کنید. این داروهای بدون نسخه می توانند به پاکسازی بینی شما کمک کنند. اگر ترشح پشت حلق باعث تحریک گلوی شما شده و شما را وادار به سرفه می کند ، مواد ضد احتقان ممکن است به گلو و سرفه شما کمک کنند.

مراقب باشید: در حالی که داروهای سرماخوردگی و سرفه برای بزرگسالان و بچه های بزرگتر مناسب است ، اما برای کودکان زیر ۴ سال بی خطر نیست.

در بخار تنفس کنید. اگر گلوی خشک و خام باعث سرفه شما می شود ، رطوبت ممکن است کمک کند. تنفس در بخار را از دوش داغ امتحان کنید. یا در حین خواب از یک مرطوب کننده یا بخار در اتاق خود استفاده کنید. بخار باعث می شود بینی و گلو شما بیش از حد خشک نشود و ازمشکلات پشت گلو خلاص شوید. رطوبت همچنین می تواند تنفس شما را راحت داده و مخاط را شل کند ، و به شما در سرفه کردن کمک می کند.

از هوای کثیف خودداری کنید. شما می دانید که دود برای شما خوب نیست ، اما به خصوص وقتی مریض هستید بسیار بد است. این واقعا می تواند سرفه شما را تحریک کند. سیگار نکشید و از دیگران که سیگار می کشند دوری کنید.

استراحت کنید. اگر می خواهید از سرماخوردگی و سرفه خود خلاص شوید ، باید آن را آسان کنید. بدن شما برای مقابله با ویروس به انرژی نیاز دارد.اگر خودتان را خیلی سخت فشار دهید ، و این فقط باعث فرسودگی و استرس شما خواهد شد. این می تواند سرما ، سرفه و گلو درد شما را طولانی تر کند.

غرغره کردن با آب نمک. آیا این درمان سنتی واقعاً مؤثر است؟ مطالعات نشان نداده اند که این کار را انجام می دهد ، اما تعداد زیادی از مردم قسم می خورند. ببینید آیا به شما کمک می کند. یک قاشق چایخوری نمک را در ۸ اونس آب گرم و غرغره مخلوط کنید. این کار را چندین بار در روز انجام دهید.برای افراد با فشارخون بتلا توصیه نمیشود.

یک چیز یخ زده بخورید. آیا می خواهید یک گلودرد سوزناک را خنک کنید؟ درد را با پاپ یخ ، سوربیت یا بستنی بی حس کنید و یا روی  یخ را بمکید.

از مسکن بدون نسخه استفاده کنید. استامینوفن ، و می تواند به درد گلو درد کمک کند. برای بزرگسالان خوب است ، اما می تواند برای کودکان زیر ۱۸ سال خطرناک باشد.

یک اسپری گلو یا لوزه را امتحان کنید. بعضی از آنها دارویی دارند که به تسکین و سوزش گلو کمک می کند. آنها می توانند به شما بطور موقت تسکین گلودرد بدهند. فقط اجازه ندهید که کودکان از آنها استفاده کنند مگر اینکه یک پزشک بگوید که از امنیت برخوردار است

چه موقع برای ویزیت یک دکتر بروید

برای  سرفه یا گلو درد متوسط نیازی به مراقبت پزشکی ندارید. شما فقط باید فقط به بدن خود فرصت دهید تا بهبود یابد. بیشتر آنها توسط ویروس ها ایجاد شده اند ، که آنتی بیوتیک ها قادر به درمان آن نیستند.اما برخی سرفه ها و گلودردها توسط پزشک حمایت می شوند.

 شما می توانید با چیزی جدی تر برخورد کنید.اگر با هر یک از این علائم سرفه دارید ، به پزشک مراجعه کنید:

تنگی نفس

سرفه کردن خون ، مخاط خونین یا مخاط خمی صورتی

سرفه های خلط دار به رنگ سبز ، برنزه یا مخاط زرد

درد قفسه سینه هنگام عمیق نفس کشیدن ، تب ، لرز

 اگر گلو درد دارید که بیش از یک هفته طول بکشد یا گلو درد همراه با هر یک از این علائم وجود دارد ، به پزشک مراجعه کنید:

درد شدید

بلع مشکل

تب بالاتر از ۱۰۳ F  یا ۳۸ درجه در بزرگسالان

تورم غدد

تکه های سفید روی گلو یا لوزه های شما

راش یا قرمزی در پوست یا گلو

اینها نشانه هایی است که می تواند یک عفونت باکتریایی مانند استرپ گلو باشد که با آنتی بیوتیک قابل درمان است. یا ممکن است شرایط دیگری مانند ریفلاکس اسید معده باشد و ممکن است شما به درمان های دیگر احتیاج داشته باشید.

                             تهیه و ترجمه :دکترحسین جدید

www.drjadid.com

                        کانال تلگرامی     t.me/jadidpdf

                                مرجع پزشکی WebMD

لینک دانلود PDF

http://www.drjadid.com/wp-content/uploads/2019/12/cough.pdf

دکترجدید

532 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

مطالب زیرا حتما بخوانید ...

محصولات زیرا حتما ببینید ...

کتاب سوالاتplab۲

150000 تومان
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟