روش های رایج زیبایی پوست خانم ها-دکترجدید

اشتراک گذاری

لایه برداری پوست با لیزر

از نور لیزر برای گرم کردن، آسیب رساندن یا تخریب لایه های بالایی پوست استفاده می کند. این می تواند پوست را سفت کند یا باعث رشد پوست جدید شود. معمولاً برای از بین بردن یا بهبود ظاهر چین و چروک، لکه های قهوه ای، اسکارهای کم عمق (از آکنه، جراحی یا ضربه) و گاهی اوقات، ظاهر رگ های کوچک استفاده می شود. خالکوبی ها با جراحی یا لیزری که رنگ را به قطعات تجزیه می کند پاک می شوند. این قطعات توسط سیستم ایمنی بدن شما حذف می شوند.

لایه برداری شیمیایی پوست

از یک محلول شیمیایی برای برداشتن لایه های بالایی پوست استفاده می کند و به پوست جدید اجازه رشد می دهد. اغلب برای از بین بردن چین و چروک، رشد سطحی پوست، اسکارهای کم عمق، تغییرات رنگدانه در پوست و سایر مشکلات پوستی استفاده می شود.

ابریژن پوست

از یک برس سیمی ظریف یا یک چرخ الماسی با لبه‌های زبر برای برداشتن لایه‌های بالایی پوست استفاده می‌کند و به پوست جدید اجازه رشد می‌دهد. ممکن است برای درمان اسکار آکنه و چین و چروک اطراف دهان یا برای درمان بزرگ شدن بینی (رینوفیما) ناشی از روزاسه (التهاب و قرمزی صورت) استفاده شود. میکرودرم ابریژن از تکنیک متفاوتی برای درمان لایه های بالایی پوست استفاده می کند.

تزریق فیلر پوست

برای صاف کردن چین و چروک یا اسکارهای حفره دار در پوست استفاده می شود. همچنین برای پرتر کردن لب ها استفاده می شود. پرکننده ها می توانند حجم و ساختاری را که به دلیل افزایش سن یا کاهش وزن از دست رفته است را بازیابی کنند. هنگامی که یک فیلر زیر پوست تزریق می شود، آن ناحیه را بالا می برد یا پف می کند. این با گذشت زمان از بین می رود.

در تزریق بوتاکس

از پروتئینی استفاده می شود که ماهیچه های صورت را ضعیف می کند تا چین و چروک را کاهش دهد. اثر موقتی است و حدود 3 تا 4 ماه باقی می ماند.
اسکلروتراپی ظاهر رگ های واریسی کوچک و رگ های عنکبوتی را کاهش می دهد یا از بین می برد. در اسکلروتراپی، یک ماده شیمیایی به داخل ورید تزریق می‌شود تا پوشش داخلی ورید را آسیب ببیند و زخم کند که باعث بسته شدن ورید می‌شود.

 

لیزر موهای زائد و الکترولیز موهای زائد

لیزر موهای زائد و الکترولیز موهای زائد مانند موهای صورت را برای همیشه از بین می برد. در لیزر موهای زائد از درمان های نوری برای گرم کردن و تخریب فولیکول های مو استفاده می شود. این باعث کاهش تعداد موهای بدن می شود. در الکترولیز، جریان الکتریکی به ریشه مو وارد می شود که فولیکول مو را گرم کرده و از بین می برد. موها در این ناحیه قادر به رشد مجدد نیستند.

خالکوبی پزشکی یا تاتو

خالکوبی پزشکی از جوهر تاتو برای تغییر ظاهر یک مشکل پزشکی استفاده می کند. به عنوان مثال، می‌توان از آن پس از جراحی سینه برای ایجاد ظاهری تیره‌تر نوک سینه و آرئول استفاده کرد. خالکوبی طبی همچنین می تواند برای تیره کردن لکه های سفید پوست (پیسی) و پوست اسکار استفاده شود.

تهیه و ترجمه:دکترحسین جدید

کانال تلگرامی دکترجدید http://t.me/jadidpdf

منبع:https://www.healthlinkbc.ca/health-topics/cosmetic-surgery-and-procedures

دکترجدید

532 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

محصولات زیرا حتما ببینید ...

کتاب سوالاتplab۲

150000 تومان
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟