خطرات کمبود ویتامین د

اشتراک گذاری

ویتامین د

                                      بسم الله الرحمن الرحیم

خطرات کمبود ویتامین D چیست؟

پاسخ از کاترین زراتسکی ، R.D. ، L.D.

کمبود ویتامین D – هنگامی که سطح ویتامین D در بدن شما بسیار پایین باشد – می تواند باعث نازک شدن ، شکننده شدن و بد شکل شدن استخوانهای شما شود.

به نظر می رسد ویتامین D نیز در تولید انسولین و عملکرد سیستم ایمنی نقش دارد – و اینکه این موضوع به پیشگیری از بیماری مزمن و سرطان مربوط می شود – اما این هنوز هم مورد بررسی قرار می گیرد.

اگرچه میزان ویتامین D بزرگسالان که از رژیمهای غذایی خود دریافت می کنند ، اغلب کمتر از آنچه توصیه می شود ، قرار گرفتن در معرض نور خورشید می تواند این تفاوت را ایجاد کند. برای اکثر بزرگسالان ، کمبود ویتامین D جای نگرانی نیست. با این حال ، برخی از گروه ها – به ویژه افرادی که چاق هستند ، پوست تیره دارند و سن آنها ۶۵ سال دارد – ممکن است به دلیل رژیم های غذایی ، قرار گرفتن در معرض آفتاب کمی یا عوامل دیگر ، سطح ویتامین D کمتری داشته باشند.

میزان توصیه شده رژیم غذایی (RDA) برای بزرگسالان ۶۰۰ واحد بین المللی (IU) ویتامین D در روز است. برای افراد مسن تر از ۷۰ سال در روز به ۸۰۰ IU می رسد. برای رسیدن به این سطح ، غذاهای سرشار از ویتامین D. را انتخاب کنید. به عنوان مثال ، ماهی های چرب مانند ماهی قزل آلا ، ماهی قزل آلا ، ماهی تن و حلیبوت را انتخاب کنید که مقادیر بیشتری دارند یا غذاهای غنی شده  با ویتامین Dمانند شیر و ماست غنی شده.

با مصرف بیش از حد مقدار آن ممکن است به سطح مسمومیت یا مضر برسد.. نشان داده نشده است که مقادیر بسیار زیاد ویتامین D فواید بیشتری دارد. در حقیقت بیش از حد ویتامین D با سایر مشکلات سلامتی مرتبط است.

اگر نگران دریافت ویتامین D کافی نیستید ، درمورد رژیم خود با پزشک خود صحبت کنید و اینکه آیا یک ویتامین ممکن است به نفع شما باشد یا خیر.

علائم و خطرات سلامتی کمبود ویتامین D

علائم درد استخوان و ضعف عضلات می تواند به معنای کمبود ویتامین D باشد. با این حال ، برای بسیاری از افراد ، علائم خفیف است. با این حال ، حتی بدون علائم ، ویتامین D بسیار کمی می تواند خطرات سلامتی را به همراه داشته باشد. سطح ویتامین کم خون با موارد زیر همراه است:

افزایش خطر مرگ در اثر بیماری های قلبی عروقی

نقص شناختی در افراد مسن

آسم شدید در کودکان

سرطان

تحقیقات نشان می دهد که ویتامین D می تواند در پیشگیری و درمان تعدادی از بیماریهای مختلف از جمله دیابت نوع ۱ و نوع ۲ ، فشار خون بالا ، عدم تحمل گلوکز و اسکلروز متعدد نقش داشته باشد.

                                 تهیه و ترجمه:دکترحسین جدید

                                کانال تلگرامی     t.me/jadidpdf

                          منبع: سایت های مایو کلینیک و وب مد

لینک دانلود PDF

http://www.drjadid.com/wp-content/uploads/2019/12/vitamin-D.pdf

دکترجدید

532 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

محصولات زیرا حتما ببینید ...

کتاب سوالاتplab۲

150000 تومان
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟