خرید خانه از ترکیه در اهواز،مشهد،اصفهان،شیراز،تهران،کرمان،سمنان،بیرجند،گلستان،کرج،قزوین،گیلان،مازندران،یزد،بوشهر،بندرعباس،زاهدان،یاسوج،قم،همدان،زنجان و اردبیل

اشتراک گذاری

اگر قصد خرید خانه از ترکیه بویژه استانبول را دارید برای مشاوره با ما تماس بگیرید

09366156715

۰۹۳۹۵۲۵۰۷۴۸

بعد از نوشتن قرارداد ،مراحل خرید خانه شما شروع میشود.

راهنمای شما برای شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری

شهروندی ترکیه از طریق برنامه سرمایه گذاری پس از موفقیت چشمگیر برنامه های اقامت اسپانیا، پرتغال و یونان به شهرت رسید. همچنین مهمترین دلیلی که خارجی ها می خواهند ویزای سرمایه گذاری ترکیه دریافت کنند این است که ترکیه به آنها امکان دسترسی به بازارهای اروپایی و آسیایی را می دهد.

بنابراین، این فقط مختصری از برنامه بود. آیا می دانید مزایای اخذ شهروندی ترکیه چیست؟ علاوه بر این، آیا شما حتی واجد شرایط برنامه ویزای سرمایه گذاری ترکیه هستید؟ اگر نه، برای برآورده شدن شرایط معیارها چه کاری می توانید انجام دهید؟

ویزای طلایی ترکیه را کاوش کنید

حداقل مبلغ سرمایه گذاری: 400000 یورو

زمان پردازش: سه تا چهار ماه

مزیت کلیدی: مزایای حرکت آزاد در ترکیه و

بسیاری از کشورهای منطقه

آنچه در این مقاله خواهید یافت

خلاصه: تابعیت از طریق سرمایه گذاری در ترکیه

مزایای ویزای طلایی ترکیه برای شما و خانواده تان

واجد شرایط بودن برای شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری

الزامات شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری

جدول زمانی درخواست طرح شهروندی ترکیه

پیامدهای مالیاتی شهروندی در ترکیه

دو تابعیتی ترکیه

مقاصد بدون ویزا با پاسپورت ترکیه

گزینه های جایگزین برای شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری

خلاصه: تابعیت از طریق سرمایه گذاری در ترکیه

تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری در سال 2016 اعلام شد. اواخر ژانویه 2017، دولت ترکیه این برنامه را برای آغاز سرمایه گذاری مستقیم خارجی و بهبود بخش املاک و مستغلات خود آغاز کرد. تحت این برنامه، سرمایه گذاران آزادند تا در مورد ابزارهای مختلفی که می خواهند به اقتصاد ترکیه کمک کنند، تصمیم بگیرند.

زمانی که برنامه شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری راه اندازی شد، دولت هزینه ورود را حداقل یک میلیون دلار اعلام کرد. در نتیجه، این امر سرمایه گذاران زیادی را جذب نکرد. دولت ترکیه با درک اینکه مبلغ تعیین شده کمی غیر منطقی است، سرمایه گذاری مورد نیاز را در اواسط سال 2019 به 250000 دلار کاهش داد.

اکنون این کشور به طور متوسط ماهانه 250 میلیون دلار تنها از سرمایه گذاران خارجی خود درآمد دارد. با این حال، با افزایش تعداد متقاضیانی که مایل به اخذ تابعیت ترکیه هستند، حداقل هزینه از 250000 دلار به 400000 دلار افزایش یافته است.

مزایای شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری

ممکن است از این موضوع بی خبر باشید، اما شهروندی ترکیه با برنامه سرمایه گذاری مزایای زیادی دارد. برخی از مزایای جذاب در زیر فهرست شده است.

زندگی، کار و تحصیل آزادانه در ترکیه

یک مسیر سریع و آسان برای شهروندی

الحاق خانواده

ویزای شینگن آسان

دسترسی آسان به ویزای E2

تابعیت دوگانه

سرمایه گذاری سودآور

سفر بدون ویزا

زندگی، کار و تحصیل در ترکیه

پاسپورت ترکیه به شما و خانواده تان حق زندگی، کار و تحصیل در ترکیه را می دهد. به عنوان مثال، می توانید از املاک و مستغلات خود یا شاید با اجاره آن درآمد کسب کنید. علاوه بر این، اگر قصد مهاجرت با خانواده خود را دارید، می توانید استرس تحصیلی فرزندان خود را از بین ببرید. از آنجایی که ویزا به کل خانواده اعطا می شود، شما و فرزندان می توانید به سیستم آموزشی و سبک زندگی با استاندارد ترکیه دسترسی داشته باشید.

مسیر سریع شهروندی

تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری سریعترین راه برای اخذ تابعیت ترکیه است. پس از سرمایه گذاری 400000 دلاری در املاک و مستغلات، می توانید پاسپورت ترکیه خود را در کمتر از چهار ماه پس از ارسال درخواست دریافت کنید.

الحاق خانواده

متقاضیان شهروندی سرمایه گذاری ترکیه می توانند همسر، فرزندان (وابسته، زیر 18 سال) و والدین قابل اعتماد خود را به همراه داشته باشند. علاوه بر این، همه اعضا می توانند مانند مردم محلی ترکیه به امکانات بهداشتی رایگان دسترسی داشته باشند.

E2 در ایالات متحده

اخذ شهروندی در ترکیه یک فرصت عالی برای کسانی است که نمی توانند برای ویزای E2 از طریق شهروندی اصلی خود مانند هند و چین (سرزمین اصلی) درخواست دهند. درخواست ویزای E2 برای شهروندان کشورهایی که با ایالات متحده معاهدات تجاری دارند، آزاد است. شهروندان ترکیه واجد شرایط هستند و شما به راحتی می توانید از طریق شهروندی ترکیه برای ویزای سرمایه گذار E-2 اقدام کنید.

بدون نیاز به اقامت یا زبان

هیچ بازه زمانی مشخصی برای اقامت فرد در ترکیه قبل یا بعد از تکمیل تابعیت از طریق سرمایه گذاری در مسیر ترکیه وجود ندارد. علاوه بر این، حتی اگر با زبان ترکی محلی آشنا نباشید، می توانید به آنجا بروید.

حقوق شهروندی دوگانه

ترکیه به تابعیت دوگانه اجازه می دهد که به این معنی است که برای دریافت پاسپورت ترکیه مجبور نیستید از تابعیت خود چشم پوشی کنید. این یک مزیت بزرگ برای بسیاری از سرمایه گذارانی است که در کشور خود تعهداتی دارند.

سرمایه گذاری سودآور

برخلاف برخی دیگر از برنامه های تابعیت سرمایه گذاری، ترکیه در ازای پاسپورت نیازی به کمک مالی ندارد. در عوض، مسیرهای سرمایه گذاری متفاوتی را ارائه می دهد که بسیار امیدوارکننده هستند.

سفر بدون ویزا

هنگامی که پاسپورت ترکیه خود را دریافت می کنید، می توانید بدون نیاز به ویزا، ویزا در بدو ورود، یا مجوز سفر الکترونیکی به حدود 110 کشور جهان سفر کنید.

واجد شرایط بودن برای شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری

برای واجد شرایط بودن برای شهروندی ترکیه از طریق برنامه سرمایه گذاری، متقاضی اصلی:

باید حداقل 18 سال سن داشته باشد

نباید هرگز به صورت غیرقانونی در ترکیه اقامت کرده باشد

باید مالیات و هزینه های فرآیند را بپردازد

مدارک مورد نیاز برای ویزای طلایی ترکیه

شناسنامه کلیه متقاضیان

گذرنامه هر متقاضی

اثبات اقامت

عکس های بیومتریک رنگی پاسپورت هر متقاضی

سند ازدواج (اختیاری)

گواهی فوت یا طلاق همسر (اختیاری)

اثبات اینکه همه متقاضیان دارای سابقه کیفری پاک هستند(سوء پیشینه)

گواهی بیمه درمانی (معتبر در ترکیه)

مدرک سرمایه گذاری 400000 دلاری در حساب بانکی ترکیه یا حساب مشتری وکیل

شماره شناسه مالیاتی ترکیه (ضروری)

توجه: می توانید همسر، فرزندان تحت تکفل خود را زیر 18 سال و فرزندان درهر سنی دارای معلولیت اضافه کنید.

تابعیت ترکیه از طریق مسیرهای سرمایه گذاری

برای درخواست شهروندی از طریق سرمایه گذاری در ترکیه، مسیرهای سرمایه گذاری خاصی وجود دارد، مانند:

خرید املاک و مستغلات

ایجاد شغل

انتقال سرمایه

گزینه های سرمایه گذاری

از نظر سرمایه گذاری، سه راه وجود دارد که یک خارجی می تواند با سرمایه گذاری پاسپورت ترکیه را دریافت کند.

1. املاک و مستغلات

گزینه های زیادی برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات وجود دارد. یک فرد باید 400000 دلار در املاک و مستغلات در ترکیه در هر نوع ملکی که می خواهید بخرید سرمایه گذاری کند. می توانید ویلا، آپارتمان یا زمین بخرید.

علاوه بر این، نیازی به دریافت پیش تایید برای خرید املاک نیست زیرا معمولاً دارایی بیش از حد ارزش گذاری نمی شود.

توجه: همچنین می توانید چندین ملک را خریداری کنید که مجموع آنها حداقل 400000 دلار است. با این حال، آنها باید در یک محله واقع شوند.

همچنین فراموش نکنید که املاک خود را در همان روزی که آنها را خریداری می کنید ثبت کنید. خریدار باید دارایی را حداقل به مدت سه سال حفظ کند.

توجه: قیمت ملک در گران ترین مکان ها حدود 5500 دلار در هر متر مربع است.

2. ایجاد شغل

یکی دیگر از راه‌های دریافت ملیت ترک از طریق سرمایه‌گذاری، ایجاد شغل برای حداقل 50 نفر از ترکیه است. بنابراین، شرکت خود را راه اندازی کنید و بخشی از نیروی کار را در ازای شهروندی برون سپاری کنید. از آنجایی که تأسیس و اداره یک شرکت هزینه دارد، عاقلانه است که از کمک حقوقی استفاده کنیم.

بنابراین، اگر می خواهید دنیای تجارت ترکیه را کشف کنید، افراد محلی را استخدام کنید و یک تجارت بین المللی قانونی را اداره کنید.

3. انتقال سرمایه

سرمایه گذاران خارجی که نه مایل به سرمایه گذاری در املاک و نه در دنیای تجارت هستند، می توانند سرمایه گذاری کنند. حداقل مبلغ سرمایه گذاری برای سرمایه گذاری شهروندی ترکیه در حال حاضر 500000 دلار تعیین شده است.

پس با این مبلغ چه باید کرد؟

آن را در یکی از بانک های ترکیه سپرده گذاری کنید

کمک به اوراق قرضه دولتی

در سهام صندوق سرمایه گذاری کنید.

اطمینان حاصل کنید که سرمایه گذاری را برای سه سال حفظ کنید.

یکی از مزایای قابل توجه سرمایه گذاری شهروندی ترکیه از طریق انتقال سرمایه این است که شما لزوماً نیازی به واریز مبلغ به ارز ترکیه، لیر ندارید. در واقع، همچنین توصیه می شود که باید با استفاده از یک ارز ثابت مانند یورو سرمایه گذاری کنید.

توجه: به عنوان یک سرمایه گذار بین المللی، چیزی که بیش از همه منطقی است، سرمایه گذاری در املاک و مستغلات است. نه تنها به این دلیل که نیاز به سرمایه گذاری کمتری دارد، بلکه به این دلیل که انتظار می رود ارزش آن در سال های بعد افزایش یابد. همچنین می توانید آن را بفروشید یا اجاره کنید.

ویزای طلایی ترکیه: شرایط اقامت

خبر خوب این است که هیچ شرایط اقامتی برای شهروندی ترکیه از طریق برنامه سرمایه گذاری وجود ندارد.

می توانید از راه دور درخواست دهید و بعداً برای بررسی املاک یا هر حالت سرمایه گذاری که انتخاب کرده اید به ترکیه بروید.

گواهی واجد شرایط بودن برای ویزای طلایی ترکیه

بسته به نوع سرمایه گذاری که انجام می دهید، باید به یکی از سازمان های زیر برای دریافت گواهی صلاحیت برای سرمایه گذاری در ترکیه اقدام کنید:

ثبت زمین ترکیه و کاداستر وزارت محیط زیست و شهرسازی – مسیر املاک و مستغلات

درخواست تشویقی و سرمایه خارجی وزارت صنعت و فناوری ترکیه – مسیر سرمایه گذاری سرمایه

بخش روابط مالی با مصرف کننده سازمان مقررات و نظارت بانکی – سپرده گذاری در حساب بانکی ترکیه

وزارت خزانه داری و دارایی ترکیه – سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی

بخش فعالیت های کارگزاری هیئت بازار سرمایه ترکیه – سهم صندوق سرمایه گذاری املاک و مستغلات یا سهم صندوق سرمایه گذاری سرمایه گذاری خطرپذیر

اداره کل بین المللی کار وزارت خانواده، کار و خدمات اجتماعی – راه اندازی شرکت

جدول زمانی درخواست طرح شهروندی ترکیه

امیدواریم که خوانندگان اکنون متقاعد شده اند که پاسپورت ترکیه را دریافت کنند. اکنون زمان آن است که روشی را که برای اعمال باید دنبال کنید، درک کنید.

پس از انتخاب روشی که می خواهید در ترکیه سرمایه گذاری کنید، باید درخواست مجوز اقامت را پر کنید. کل پروسه معمولا بین سه تا چهار ماه طول می کشد. اما بهترین چیز این است که شما نیازی به حضور فیزیکی در کشور برای مقاصد مصاحبه یا مدارک ندارید.

حالا قسمتی می آید که کمی پر زحمت است. از شما خواسته می شود که کارهای اداری زیادی انجام دهید! گواهی دفتر اسناد رسمی، ترجمه رسمی (در صورت نیاز) و غیره؛ این روند مطمئناً زمان زیادی از شما را می گیرد.

بنابراین، عالی است اگر یک متخصص معتبر را برای تسریع روند استخدام کنید.

علاوه بر این، چه برای املاک و مستغلات، ایجاد شغل یا مسیر سرمایه گذاری سرمایه انتخاب کنید، روند بسیار مشابه است. در اینجا مراحل مربوطه آمده است.

راهنمای گام به گام مسیر املاک و مستغلات

مرحله 1: برای دریافت تیم ویزای طلایی صحبت کنید و شماره های جدید مالیاتی ترکیه را دریافت کنید

بدون شناسه مالیاتی، سیستم حقوقی نمی‌تواند به شما اجازه دهد که ادامه دهید و خرید ملک را انجام دهید. پس از دریافت شماره مالیات، یک حساب بانکی در کشور باز کنید. تیم مجرب ما شما را در این فرآیند راهنمایی خواهند کرد.

مرحله 2: تحقیق کنید و ملکی را که می خواهید بخرید شناسایی کنید

این مرحله ای است که در آن تمام کارهای اداری را شروع می کنید.

مرحله 3: اسناد را جمع آوری کنید

برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات، باید گواهی صلاحیت دریافت کنید، و این گواهی تنها پس از واجد شرایط بودن برای شهروندی ترکیه توسط برنامه سرمایه گذاری صادر می شود. برای این کار باید به اداره کل ثبت اسناد و املاک و کاداستر وزارت محیط زیست و شهرسازی مراجعه کنید.

مرحله 4: مجوزهای اقامت خود را دریافت کنید

هنگام شروع روند درخواست، شخص باید مقیم قانونی باشد. بنابراین به محض اینکه سرمایه گذاری خود را برای پاسپورت ترکیه انجام دادید، اجازه اقامت خود را دریافت کنید. در همان روزی که درخواست را ارسال می کنید صادر می شود. جای تعجب نیست که این سریعترین فرآیند اقامت در سراسر جهان است.

مرحله 5: مدارک خود را ارسال کنید

در نهایت، پس از اینکه تمام مدارک طبق بررسی توسط متخصص استخدام شده انجام شد، به مرحله نهایی می رسید، یعنی ارسال مدارک خود (کلیه اسناد و فرم های درخواست) به اداره سرشماری و شهروندی استان.

تمام این مراحل را می توان به راحتی در مدت 24 ساعت انجام داد! اولاً، برای انجام این کار نیازی به ارائه در کشور ندارید. ثانیاً، حتی اگر در ترکیه در دسترس هستید، می توانید آن را در طول روز تمام کنید، مدارک را رها کنید و با سند مالکیت به خانه برگردید.

زمان جشن گرفتن: طی سه تا چهار ماه آینده پس از درخواست، پاسپورت خود را دریافت خواهید کرد!

تیم کارشناسان ما می توانند شما را از طریق فرآیند سرمایه گذاری در مورد شهروندی ترکیه راهنمایی کنند.

من می خواهم اطلاعاتی در مورد تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری کسب کنم

کم دقت

بررسی دقیق املاک و مستغلات ترکیه یک گزارش کامل حاوی اطلاعاتی در مورد وضعیت حقوقی ملک است. به شما اطلاع می دهد که آیا درگیر هر گونه بدهی یا دعوی قضایی است و خرید آن ایمن است.

بنابراین، اگر در حال خرید ملک در ترکیه هستید، کارشناس املاک برای تایید و بررسی شماره ثبت به اداره ثبت اسناد و املاک مراجعه می کند. ضمناً اطلاعات مربوط به اجاره و سایر تعهدات ملک مورد تأیید قرار خواهد گرفت.

علاوه بر این، املاک و مستغلات برای تأیید اینکه آیا طرح مربوط به ملک طبق نظر شهرداری محلی مجاز است یا خیر، بررسی لازم را انجام خواهد داد. متخصص همچنین مجوزهای ساخت و ساز صادر شده توسط مقامات محلی را بررسی خواهد کرد.

پیامدهای مالیاتی شهروندی در ترکیه

ترکیه هیچ مالیاتی بر درآمدی که از خارج دریافت می کنید اعمال نمی کند. علاوه بر این، اگر بیش از شش ماه در ترکیه نمانید، مسئولیت پرداخت مالیات در ترکیه را ندارید. با این حال، شما باید مالیات بر درآمد خود را که در داخل کشور ایجاد می شود پرداخت کنید.

به عنوان مثال، اگر ملک خود را اجاره کرده اید، ملزم به پرداخت مالیات هستید. مالیات بر ملک هر سال در دو قسط پرداخت می شود.

نرخ مالیات سالانه برای آپارتمان ها و خانه های همجوار با شهرداری شهری مانند استانبول 0.2٪ است.

اگر ملکی به ارزش 1,500,000 لیر دارید، مالک باید سالانه 3000 TL بپردازد. قسط اول را اردیبهشت و قسط دوم را آبان ماه پرداخت کنید.

علاوه بر این، اگر ملکی را می فروشید، باید مالیات انباشته تمام سال های قبل را قبل از انتقال سند پرداخت کنید.

مالیات بر درآمد شخصی برای درآمد بیش از 110000 لیره تا 35 درصد تعیین می شود.

اگر علاقه مند به اخذ تابعیت ترکیه هستید، بهتر است با یک متخصص مالیات ترکیه تماس بگیرید تا در مورد ساختار مالیات بیشتر بدانید.

خرید ملک در ترکیه

ترکیه نه تنها یکی از محبوب ترین مقاصد برای شهروندی دوم است، بلکه بازار املاک و مستغلات بسیار جذابی با نرخ بازده بالایی دارد. طیف گسترده ای از گزینه ها برای لوکس و مقرون به صرفه، ساخت و ساز جدید، آپارتمان ها و ویلاهای بدون پلان، بازسازی شده، و فروش مجدد خانه در ترکیه یکی از عوامل اصلی علاقه خارجی ها به خرید املاک در ترکیه است.

خرید ملک در ترکیه

قیمت ملک در ترکیه

املاک ترکیه می تواند یک سرمایه گذاری پرسود باشد. در استانبول، ارزش اسمی املاک و مستغلات هر پنج تا ده سال دو برابر می شود. قیمت خانه در این کشور اغلب بین پنج تا 20 درصد در سال رشد می کند.

بر اساس داده های سپتامبر 2022:

متوسط قیمت املاک مسکونی در استانبول 130000 دلار است

متوسط قیمت املاک مسکونی در آنکارا 78000 دلار است

میانگین قیمت املاک مسکونی در آنتالیا 113000 دلار است

مشاوران مستقل املاک و مستغلات ما در سایت پزشکی دکترجدید می توانند به شما کمک کنند بسته به نیاز خود بهترین ملک را پیدا کنید و دست شما را در فرآیند یافتن بهترین ملک و اخذ شهروندی نگه دارند.

دو تابعیتی ترکیه

ترکیه تابعیت های دوگانه و چندگانه را مجاز می داند و هیچ تابعیتی به طور رسمی محدود نشده است.

سرمایه گذارانی که از طریق سرمایه گذاری برای شهروندی ترکیه اقدام می کنند، ملزم به ترک تابعیت قدیمی کشور مبدا خود و دریافت تابعیت ترکیه نیستند. این مزیت قابل توجهی به افرادی می دهد که مایل به ماندن و کار در کشور خود هستند.

با این حال، شهروندان خارجی از برخی خدمات ترکیه مانند خدمت سربازی اجباری معاف خواهند بود.

توجه: قبل از درخواست شهروندی ترکیه مطمئن شوید که کشور تابعیت شما را برای اخذ تابعیت ترکیه محدود نمی کند.

کشورهای بدون ویزا پاسپورت ترکیه

ملیت ترکیه به شما مزایای زیادی می دهد، یکی از آنها این است که می توانید بدون ویزا یا بدون ویزا به بسیاری از کشورها سفر کنید. افرادی که دارای پاسپورت ترکیه هستند می توانند به 110 کشور در سراسر جهان دسترسی داشته باشند. برخی از این کشورها عبارتند از قطر، سنگاپور، تونس، اردن، عراق، ژاپن، کره جنوبی، مالزی، هنگ کنگ، اندونزی، بلاروس، بوسنی شیلی، کلمبیا، اکوادور، السالوادور، گرجستان، پاراگوئه، صربستان، آفریقای جنوبی، تایلند، قبرس شمالی، اوکراین، اروگوئه، مراکش، برزیل، آرژانتین، کویت، بحرین، لبنان و اکثر کشورهای آفریقایی.

با پاسپورت ترکیه، شما می توانید به 72 کشور بدون ویزا، 35 کشور با ویزا که می توانید در هنگام رسیدن به آنجا دریافت کنید و سه کشور با مجوز سفر الکترونیکی (eTA) که ممکن است به صورت آنلاین دریافت کنید، وارد شوید.

سه راه برای ورود به کشورهایی که پاسپورت ترکیه نیازی به ویزا ندارد وجود دارد. این انتخاب ها در زیر فهرست شده اند.

ورود بدون ویزا: مطلقاً نیازی به ویزا نیست.

ویزا در بدو ورود: به جای اینکه از قبل برای ویزا اقدام کنید، هنگام ورود به کشور ویزا دریافت می کنید. فقط مسافران واجد شرایط دریافت این نوع ویزا هستند.

eTA: سه تا پنج روز قبل از حرکت، می توانید هزینه ای را برای دریافت ویزای الکترونیکی آنلاین پرداخت کنید.

راه های دیگر برای دریافت شهروندی ترکیه

به غیر از اخذ تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری، راه های دیگری نیز برای اخذ شهروندی وجود دارد، مانند:

از طریق ازدواج: اگر با یک شهروند ترکیه ازدواج کرده اید، پس از سه سال می توانید واجد شرایط شهروندی شوید

با تولد: اگر یکی از والدین شما ترک باشد، می توانید واجد شرایط شهروندی ترکیه نیز باشید

از طریق استخدام: اگر حداقل پنج سال در کشور تحت قرارداد کار کرده اید، می توانید واجد شرایط شهروندی باشید.

با تابعیت: پس از پنج سال زندگی در این کشور، می توانید واجد شرایط تابعیت ترکیه شوید

برای شایستگی ویژه: اگر دستاوردهای برجسته ای در علم، ورزش یا فرهنگ دارید، می توانید تابعیت ترکیه را دریافت کنید.

سوالات متداول درباره پاسپورت ترکیه با سرمایه گذاری

برای گرفتن تابعیت ترکیه چقدر باید سرمایه گذاری کنم؟

حداقل مبلغ سرمایه گذاری برای دریافت پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه گذاری 400000 دلار است. این مبلغ سرمایه گذاری از طریق خرید ملک است.

برای سایر مسیرهای سرمایه گذاری، مبالغ از 500000 دلار شروع می شود. پس از انجام سرمایه گذاری واجد شرایط، می توانید انتظار داشته باشید که شهروندی خود را در سه تا چهار ماه دریافت کنید.

آیا می توانم با خرید خانه تابعیت ترکیه را دریافت کنم؟

بله، با خرید خانه می توانید شهروند ترکیه شوید. در واقع، این یکی از محبوب ترین مسیرهای تحت شهروندی ترکیه توسط طرح سرمایه گذاری است. شرط این است که ارزش ملک حداقل 400،00 دلار باشد. همچنین، شما باید گواهی صلاحیت را از مقامات مربوطه دریافت کنید.

آیا ترکیه شهروندی می فروشد؟

ترکیه در ازای سرمایه گذاری تابعیت اعطا می کند، همانطور که اکثر کشورهای ویزای طلایی انجام می دهند. پس این را می توان تابعیت با سرمایه گذاری در نظر گرفت. سرمایه گذاران واجد شرایط می توانند مسیر سرمایه گذاری مورد نظر خود را انتخاب کرده و فرآیند را آغاز کنند. فرآیند شهروندی سرمایه گذار ترکیه را می توان در کمتر از شش ماه تکمیل کرد.

آیا اخذ تابعیت ترکیه آسان است؟

اگر به درستی انجام شود، اخذ تابعیت سرمایه گذاری ترکیه بسیار آسان است. فرآیند ساده و سرراست است. تا زمانی که مدارک مناسبی داشته باشید و سرمایه گذاری واجد شرایط را انجام دهید، می توانید انتظار داشته باشید که در عرض سه تا چهار ماه شهروند شوید. دریافت کمک حرفه ای این روند را آسان تر می کند.

آیا یک خارجی می تواند شهروند ترکیه شود؟

بله، شهروندان خارجی می توانند شهروند ترکیه شوند. ترکیه تابعیت مضاعف را مجاز می‌داند، اما باید با کشور خود چک کنید و ببینید آیا این کشور تابعیت دوگانه را می‌دهد یا خیر. تابعیت را می توان از طریق طرح شهروندی سرمایه گذار ترکیه یا تابعیت به دست آورد.

آیا پاسپورت ترکیه قوی است؟

پاسپورت ترکیه قوی تلقی می شود زیرا امکان دسترسی بدون ویزا به حدود 110 کشور را فراهم می کند. با پاسپورت ترکیه می توانید بدون دریافت ویزا از بسیاری از کشورهای آسیایی دیدن کنید. این کشورها عبارتند از تایلند، کره جنوبی، ژاپن و فیلیپین. همچنین، بسیاری از کشورهای آمریکای جنوبی، مانند آرژانتین و ونزوئلا، دارندگان پاسپورت ترکیه را بدون ویزا می پذیرند.

آیا اقامت ترکیه از طریق طرح سرمایه گذاری وجود دارد؟

ترکیه اقامت جداگانه ای بر اساس برنامه سرمایه گذاری ندارد. شما می توانید مستقیماً برای برنامه شهروندی درخواست دهید و تابعیت خود را در کشور دریافت کنید که به طور خودکار به عنوان اقامت ترجمه می شود.

اگر از طریق سرمایه گذاری شهروندی بگیرم باید ترکی صحبت کنم؟

نه، شما ندارید. برخلاف بسیاری از برنامه های دیگر، برای دریافت شهروندی از طریق سرمایه گذاری، نیازی به دانش قبلی زبان ترکی نیست.

شرایط اقامت چیست؟

هیچ شرطی برای اقامت وجود ندارد، به این معنی که می توانید بدون هیچ محدودیتی به خارج از کشور سفر کنید و برگردید.

آیا می توانم خانواده خود را در برنامه خود قرار دهم؟

بله، تو میتونی. همسر و فرزندان زیر 18 سال شما می توانند به عنوان افراد تحت تکفل شما اضافه شوند.

آیا می توانم بعد از مدتی خانه را بفروشم؟

شما باید خانه را حداقل برای سه سال نگه دارید. پس از اتمام این مدت می توانید خانه خود را در ترکیه بفروشید.

تهیه و ترجمه:دکترحسین جدید

دکترجدید

549 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

مطالب زیرا حتما بخوانید ...