تغییر سبک زندگی در نارسایی قلبی

اشتراک گذاری

تغییر سبک زندگی برای نارسایی قلبی
تغییرات کوچک می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند
پیروی از توصیه‌های مربوط به رژیم غذایی، ورزش و سایر عادات می‌تواند به کاهش علائم نارسایی قلبی، کند کردن پیشرفت بیماری و بهبود زندگی روزمره کمک کند. در واقع، افراد مبتلا به نارسایی قلبی خفیف تا متوسط ​​اغلب می توانند در نتیجه زندگی تقریباً عادی داشته باشند. ایجاد برخی از این تغییرات در سبک زندگی می تواند آسان تر از انجام آن باشد. اما اعمال این تغییرات در برنامه روزانه شما می تواند تفاوت واقعی در کیفیت زندگی شما ایجاد کند.

تغییرات مهم سبک زندگی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

ترک سیگار
هر پف نیکوتین حاصل از دود تنباکو به طور موقت ضربان قلب و فشار خون را افزایش می دهد، حتی اگر خون غنی از اکسیژن کمتری در بدن گردش کند. سیگار کشیدن همچنین منجر به جمع شدن یا چسبندگی رگ های خونی تغذیه کننده قلب می شود.

احتمال بهبود علائم نارسایی قلبی در افرادی که سیگار را ترک می کنند بیشتر است.

در مورد ترک سیگار بیشتر بدانید.

حفظ یا کاهش وزن
افزایش یا کاهش ناگهانی وزن می تواند نشانه ای از ابتلا به نارسایی قلبی یا پیشرفت نارسایی قلبی باشد. هر روز صبح در ساعت معینی، ترجیحاً قبل از صبحانه و بعد از ادرار کردن، خود را وزن کنید. اگر سه پوند (1.36078 کیلوگرم)یا بیشتر در یک روز، پنج پوند (2.26796 کیلوگرم)یا بیشتر در یک هفته، یا هر مقداری که به شما گفته شده است گزارش دهید، به متخصص مراقبت های بهداشتی خود اطلاع دهید.

در مورد حفظ وزن سالم بیشتر بدانید.

پیگیری میزان مصرف مایعات روزانه
اگر نارسایی قلبی دارید، معمولا بدن شما مایعات را در خود نگه می دارد. بنابراین تیم مراقبت های بهداشتی شما ممکن است محدود کردن مصرف مایعات را توصیه کند.

برای بسیاری از افراد دیورتیک‌ها مثل فورزماید(قرص‌های آب) تجویز می‌شود تا به آنها کمک کند تا از شر آب و سدیم اضافی خلاص شوند تا بار کاری قلبشان کاهش یابد.

با پزشک خود در مورد میزان مصرف مایعات در روز صحبت کنید.

پرهیز یا محدود کردن الکل
اگر شما الکل مینوشید این کار را در حد اعتدال انجام دهید. این بدان معناست که بیش از یک تا دو نوشیدنی در روز برای مردان و یک نوشیدنی در روز برای زنان نیست. با پزشک خود در مورد اینکه آیا نوشیدن الکل برای شما خوب است یا خیر صحبت کنید.

درباره الکل و بیماری قلبی بیشتر بدانید.

اجتناب یا محدود کردن کافئین
فقط مقدار متوسطی کافئین در روز مصرف کنید، نه بیشتر از یک یا دو فنجان قهوه.

درباره کافئین و بیماری قلبی بیشتر بدانید.

خوردن یک رژیم غذایی سالم برای قلب
یک الگوی غذایی کلی سالم بخورید که بر انواع میوه ها و سبزیجات، غلات کامل، محصولات لبنی کم چرب، مرغ و ماهی بدون پوست، آجیل و حبوبات و روغن های گیاهی غیر گرمسیری تاکید دارد. همچنین چربی های اشباع شده، چربی ترانس، کلسترول، سدیم، گوشت قرمز، شیرینی ها و نوشیدنی های شیرین شده با قند را محدود کنید.

فعال بودن بدنی
اگر فعالیت بدنی ندارید، با پزشک خود در مورد شروع یک رژیم ورزشی صحبت کنید. فعالیت بدنی را هر روز در زمان مشخصی برنامه ریزی کنید تا به بخشی منظم از سبک زندگی شما تبدیل شود. اگر ورزش متوسط ​​برای شما ممکن نیست، شرکت در یک برنامه توانبخشی ساختاریافته را در نظر بگیرید.

مدیریت استرس
15 تا 20 دقیقه در روز را به آرام نشستن، نفس عمیق کشیدن و فکر کردن به صحنه ای آرام اختصاص دهید. یا کلاس یوگا یا مدیتیشن را امتحان کنید. (قبل از شروع یک کلاس یوگای شدید ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.) هنگامی که عصبانی می شوید، قبل از پاسخ دادن تا 10 بشمارید تا استرس خود را کاهش دهید.

درباره مدیریت استرس بیشتر بدانید.

پیگیری علائم
هر گونه تغییری که به شما مربوط می شود را به متخصص مراقبت های بهداشتی خود گزارش دهید.

نظارت بر فشار خون
کنترل فشار خون در خانه، علاوه بر نظارت منظم در مطب، می تواند به کنترل فشار خون بالا کمک کند.

فشار خون خود را در طول زمان نمودار کنید. این می تواند روندها را آشکار کند و به حذف قرائت های نادرست کمک کند.

در مورد اینکه چگونه تغذیه سالم می تواند فشار خون شما را با برنامه غذایی DASH کاهش دهد، بیشتر بیاموزید.

استراحت کافی
برای بهبود خواب شبانه، از بالش برای بالا بردن سر خود استفاده کنید. از چرت زدن و وعده های غذایی پر حجم درست قبل از خواب خودداری کنید. سعی کنید بعد از ناهار چرت بزنید یا هر چند ساعت یکبار پاهای خود را برای چند دقیقه بالا بیاورید.

با آپنه خواب و بیماری قلبی آشنا شوید.

به دنبال حمایت
به یک گروه حمایتی برای افراد مبتلا به نارسایی قلبی و سایر بیماری های قلبی بپیوندید.

با جماعات محلی و مراکز داوطلبانه تماس بگیرید تا در مورد برنامه هایی که غذا، حمل و نقل و خدمات سفارش را برای افرادی که نیاز به کمک دارند مطلع شوید.

اجتناب از آنفولانزا و ذات الریه با واکسیناسیون
آنفولانزا و ذات الریه برای افرادی که نارسایی قلبی دارند (یا هر بیماری قلبی) خطرات بیشتری نسبت به افراد سالم دارد.

ذات الریه یک عفونت ریه است که بدن شما را از استفاده موثر از اکسیژن به همان اندازه که باید باز می دارد. قلب شما باید سخت تر کار کند تا خون اکسیژن دار را در بدن پمپاژ کند. اگر نارسایی قلبی دارید، باید از وارد کردن این استرس اضافی به قلب خود اجتناب کنید.

در مورد دریافت واکسن آنفولانزا (آنفولانزا) سالانه و یک واکسن پنوموکوک یک بار مصرف از پزشک یا متخصص مراقبت های بهداشتی دیگر سوال کنید. (این دومی از شایع ترین شکل پنومونی باکتریایی محافظت می کند.)

هر دو واکسن به طور کلی بی خطر هستند و به ندرت باعث واکنش شدید می شوند. واکسینه نشدن در برابر آنفولانزا و ذات الریه بسیار خطرناک تر است. ممکن است در محل تزریق (روی بازو) کمی درد یا تورم داشته باشید، اما پس از چند روز از بین می‌رود.

در مورد آنفولانزا و ذات الریه بیشتر بخوانید.

پیروی از دستورالعمل های بیماران قلبی برای فعالیت جنسی
بسیاری از افراد مبتلا به نارسایی قلبی همچنان می توانند از نظر جنسی فعال باشند. زمانی را انتخاب کنید که احساس آرامش و رهایی از استرس های روزانه داشته باشید.

درباره رابطه جنسی و بیماری قلبی بیشتر بدانید.

انتخاب لباس مناسب
از جوراب‌های تنگ یا جوراب‌های واریس، تا بالای ران یا بالای زانو که جریان خون را در پاها کند می‌کند و باعث ایجاد لخته می‌شود، خودداری کنید. حتی الامکان از افراط در دما نیز اجتناب کنید. به صورت لایه لایه بپوشید تا بتوانید در صورت نیاز لباس اضافه یا حذف کنید.

تهیه و ترجمه:دکترحسین جدید

کانال تلگرامی http://t.me/jadidpdf

پیج اینستاگرام http://drjadid2@

منبع:https://www.heart.org/en/health-topics/heart-failure/treatment-options-for-heart-failure/lifestyle-changes-for-heart-failure

دکترجدید

549 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !