آموزش صحبت کردن با نوزاد 0 تا 6 ماهه

اشتراک گذاری

گفتگو، بازی، خواندن!

نوزادان و کودکان خردسال وقتی با آنها گفتگو می‌کنید، بازی می‌کنید و کتاب می‌خوانید، دوست دارند، حتی اگر فکر می‌کنید برای درک آن‌ها خیلی کوچک هستند. شما می توانید تقریبا هر چیزی را به یک بازی تبدیل کنید. و هر کار کوچکی که با هم انجام می دهید به آنها کمک می کند تا برای روز شروع مدرسه به خوبی تنظیم شوند.

نکاتی برای کمک به رشد گفتار

در اینجا چند نکته و فعالیت وجود دارد که به کودک شما کمک می کند تا مهارت های گفتاری خود را توسعه دهد:

سعی کنید با چیزهایی که کودکتان به آنها علاقه دارد بازی کنید و از نظر فیزیکی در زمانی که با هم بازی می کنید در سطح آنها باشید

به محض اینکه متوجه شدید کودکتان به چیزی نگاه می کند یا به چیزی اشاره می کند، قبل از اینکه توجه او به چیز دیگری جلب شود، در مورد آن صحبت کنید – این ممکن است در عرض چند ثانیه برای نوزادان باشد.

از کتاب های مصور استفاده کنید تا کودک خود را با چیزهای جدید آشنا کنید – به تصاویر اشاره کنید و آنچه می بینید بگویید

نوبت به صدا درآورید یا با نوزادتان صحبت کنید، حتی با نوزادان خردسال، زیرا می‌توانید با کپی کردن صداهایی که می‌شنوید و سپس منتظر بمانید تا آنها به نوبت دیگری بروند، به غرغر کردن آنها پاسخ دهید.

خواندن، آواز خواندن و بازی را با استفاده از اکشن های زیاد و صداهای مختلف سرگرم کننده کنید

از همان آهنگ یا کتاب استفاده کنید – نوزادان و کودکان خردسال وقتی با آهنگ ها و کتاب های خاصی آشنا شوند چیزهای زیادی یاد می گیرند

با جملات کوتاه و ساده با کودک خود صحبت کنید، زیرا به او کمک می کند تا حرف های شما را بفهمد و در زمان آماده شدن برای او راحت تر می تواند کپی کند.

تهیه و ترجمه: دکترحسین جدید http://t.me/jadidpdf

کانال تلگرامی دکترجدید http://@drjadid2

اینستاگرام منبع: https://www.nhs.uk/start4life/baby/learning-to-talk/0-to-6-months/

دکترجدید

549 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !