Concept of family medicine with ostetoscope and paper cut of family and heart on a white table. Top view. Horizontal composition.

پیشگیری از آنفلوانزا

اشتراک گذاری

پیشگیری از آنفلوانرا                         

تنها و بهترین راه برای پیشگیری از آنفولانزای فصلی هر سال واکسینه شدن است ، اما عادت های خوب بهداشتی مانند پوشاندن سرفه و شستن دست ها اغلب می تواند به جلوگیری از گسترش میکروب ها و جلوگیری از بیماری های تنفسی مانند آنفولانزا کمک کند. همچنین داروهای ضد ویروسی آنفولانزا نیز وجود دارند که می توانند برای درمان و جلوگیری از آنفولانزا استفاده شوند. نکات و منابع زیر به شما کمک می کند تا در مورد مراحلی که می توانید برای محافظت از خود و دیگران در برابر آنفولانزا یاد بگیرید و در جلوگیری از انتشار میکروب ها کمک کنید.

 

از تماس نزدیک خودداری کنید.

از تماس نزدیک با افرادی که مریض هستند خودداری کنید. هنگامی که بیمار هستید ، فاصله خود را از دیگران حفظ کنید تا آنها نیزاز ابتلا به بیماری در امان بمانند.

وقتی بیمار هستید در خانه بمانید.

در صورت امکان ، در هنگام بیماری از محل کار ، مدرسه مرخشی بگیرید و در خانه  بمانید و از معاشرت خودداری کنید. این به جلوگیری از گسترش بیماری شما به دیگران کمک می کند.

دهان و بینی خود را بپوشانید.

هنگام سرفه یا عطسه ، دهان و بینی خود را با دستمال بپوشانید. این ممکن است مانع بیمار شدن اطرافیان شود. آنفولانزا و سایر بیماریهای جدی تنفسی ، مانند ویروس همگام سازی تنفسی (RSV) ،  سیاه سرفه  و سندرم حاد تنفسی حاد (SARS) ، با سرفه ، عطسه و یا دست های آلوده منتشر می شود.

 

دستان خود را تمیز کنید.

شستن دست ها اغلب به شما در محافظت از میکروب ها کمک می کند. اگر صابون و آب در دسترس نیست از یک دستمال حاوی الکل استفاده کنید.

شستشوی دست: دست های تمیز زندگی را نجات می دهد نکاتی در مورد شستشوی دست و استفاده از ضد عفونی کننده های دستی مبتنی بر الکل در سایت ها در دسترس است.

 

از تماس با چشمان، دماغ یا دهان خویش خود داری نمائید.

لینک دانلود

http://www.drjadid.com/wp-content/uploads/2019/12/influenza-4.pdf

 

نویسنده : دکترجدید
تاریخ انتشار : ۱۰ / ۰۹ / ۱۳۹۸
بازدید : 289 بار
لینک کوتاه : http://www.drjadid.com/?p=783